Dvojité víťazstvo cez víkend od spoločnosti Toyota Gazoo Racing

Toyota Gazoo Racing Team, ktorý sa minulý týždeň na konci tureckej rally WRC predstavil medzi najdôležitejšími závodmi na svete, vyhral 24-hodinové preteky Le Mans dvojnásobným víťazstvom.

Náročné štrkové etapy, prichádzajúce za vysokých teplôt, víťaza Tureckej rally vyniká úspechom pri prinášaní mnohých hlasov, ktoré sa podpísali pod Gazoo Racing Toyota, po ktorom nasledoval posledný deň pretekov v rozrušení, nakoniec to bol prvý s Elfynom Evansom.

Po hladkom absolvovaní etáp dokončil Evans preteky na prvom mieste s rozdielom 35.2 sekúnd a na Majstrovstvách pilotov porazil svojho tímového kolegu Sébastiena Ogiera o 18 bodov a na prvé miesto sa dostal s 97 bodmi. Zatiaľ čo Elfyn Evans získal svoje druhé víťazstvo pre značku, Toyota dokázala zvíťaziť v 5 z 3 najlepších pretekov.

Turecké preteky kvôli problémom, ktoré zažili, zatiaľ čo Sebastien Ogier Rally tamamlayamazk, 19-ročný pilot Kalle Rovanperä pokračoval vo svojom pôsobivom výkone aj vo štvrtom WRC. Vďaka týmto výsledkom si TOYOTA GAZOO Racing udržala pozíciu na vrchole zväčšením bodového rozdielu od svojho najbližšieho rivala na 9 v šampionáte značiek.

Toyota Gazoo Racing, turecká rally po 8. až 11. októbri, bude súťažiť na talianskej rallye Sardínia. Toyota sa bude usilovať o vrchol v pretekoch známych svojimi rýchlymi a úzkymi etapami.

Víťazstvo Toyoty už tretí rok v Le Mans za sebou

TOYOTA GAZOO Racing dokázala byť tretíkrát za sebou na vrchole pódií v rámci Majstrovstiev sveta vytrvalostných súťaží „Le Mans 24 hodín“, čo je ďalšia kategória motoristických športov. Zatiaľ čo závodné auto TS050 HYBRID stálo v hlavnej úlohe ďalšieho úspechu na okruhu Circuit de la Sarthe, Toyota GAZOO Racing dosiahla pred skončením sezóny prvenstvo vo svetovom šampionáte vytrvalostných súťaží FIA 2019 - 2020 a udržala si meno na vrchole.

Automobil TS8 HYBRID s číslom 050 Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima a Brendon Hartley najazdil viac ako 5 tisíc kilometrov a preteky vyhral o päť kôl. Tento tím pilotov sa zároveň dostal do vedenia svetového šampionátu. Sébastien Buemi a Kazuki Nakajima zvíťazili v Le Mans tretíkrát za sebou a pripojili sa k siedmim pilotom v ich 97-ročnej závodnej histórii. Brendon Hartley sa tento rok po roku 2017 stal druhýkrát víťazom týchto špeciálnych pretekov.

Toyota TS1000 HYBRID s pohonom všetkých kolies 050 24 HP stanovila nové štandardy v oblasti výkonu a efektívnosti, ktoré predviedla v 2012-hodinových pretekoch Le Mans. TS1 HYBRID spotrebuje o 35 percent menej paliva ako hybridy prvej generácie LMP050 použité v roku 1 a dokáže dokončiť o 10 kolo o 050 sekúnd rýchlejšie. TSXNUMX HYBRID tiež drží rekord v najrýchlejšom kole, rovnako ako štyri póly a tri víťazstvá v rade.

Tento úspech vo vytrvalostných pretekoch spoločnosti Toyota inšpiroval vznik hyperauta s názvom GR Super Sport narodeného v Le Mans. Toto vozidlo bolo prvýkrát predvádzané na verejnej trati pred začiatkom pretekov.

Posledné preteky sezóny v Le Mans sa uskutočnia 14. novembra 2020 v Bahrajne.