Medzinárodná cyklotúra Mevlana je dokončená

Bola dokončená Turecká cyklistická federácia metropolitným magistrátom Konya a obcami Karatay, Meram a Seljuk organizovaná s podporou Medzinárodnej cyklotúry Mevlana. Víťazní športovci si prevzali ceny od guvernéra mesta Konya Vahdettina Özkana, starostu metropolitnej oblasti Konya Uğura İbrahima Altaya a protokolu.

Mesto bicyklov Konya, v ktorom sa viac konalo medzinárodné cyklistické podujatie organizované tradične od roku yaptı.1994, sa umiestnilo v medzinárodnom kalendári na prihlášku podanú v roku 2017 na medzinárodnú cyklotúru Mevlana Bike Tour, organizovanú Tureckou cyklistickou federáciou. Mestská samospráva Konya, Meram, sa konala pod záštitou obcí Seljuk a Karatay. .

5 tímov z piatich krajín spolu s Tureckom a turné šliapali do pedálov asi 12 športovcov, aby dosiahli stupeň druhej a poslednej etapy, počínajúc od námestia Mevlana Cumra po ukončení trasy pred mestom Meram.

V druhej etape na 133.5 kilometroch; Majstrom sa stal Rus Maksim Piskunov, ktorý prešiel cieľom najskôr. Druhé miesto získal opäť Artur Ershov z Ruska, na treťom mieste sa umiestnil Francúz Vincent Louiche.

Víťazní športovci na konci súťaže dostanú svoje medaily a poháre; Guvernér Konya Vahdettin Özkan odobral starostovi metropolitnej oblasti Konya Uğurovi İbrahimovi Altayovi, starostovi Meramu Mustafovi Kavuşovi a protokolu protokol.

Prezident Tureckej cyklistickej federácie Erol Küçükbakırc, guvernér Ozkan, po súťaži bol prezidentovi odovzdaná plaketa Altai a protokol.