6. deň na Historickej cyklotúre

Hlavný víťaz individuálnej klasifikácie sa prvýkrát menil až v lezeckej etape TOUR. Na začiatku etapy bol majiteľom tyrkysového dresu pretekár DSM-Firmenich Tobias Andresen. Všetky oči sa nepochybne obrátili na koniec etapy. Pretože možno iný športovec by si namiesto šprintérov, ktorým sa lezecká etapa príliš nepáčila, obliekol tyrkysový dres. V skutočnosti sa Frank Van Den Broek stal novým majiteľom tyrkysového dresu. Na začiatku etapy sme opäť videli pretekára Bike Aid Vinzenta Dorna ako majiteľa bielych a červených dresov. Šprintérsky dres nosil Giovanni Lonardi z tímu Polti Kometa a zostal mu aj v cieli etapy.

Na štart sa postavilo 153 ŠPORTOVCOV

11.56 pretekárov štartovalo z oblasti Kuşadası Marina o 153. Danny Van Poppel z tímu Bora Hansgrohe a pretekár z Novo Nordisk Matyas Kopecký boli mimo pretekov, pretože nepodpísali zmluvu. Hneď po štarte ušli dvaja atléti Astany. Otvorili medzeru, najskôr o 20, potom o 25 sekúnd. Pelotón dobehol ešte skôr, ako stihol prejsť 5 kilometrov. Na 21. kilometri sa o útok pokúsili tí istí atléti z Astany Davide Ballerini a Nicolas Vinokurov, no pelotón ich opäť zachytil. Prešiel 25. kilometer etapy a k bráne šprintérskej prémie začali prichádzať cyklisti.

NA KONCI 6. ETAPA NAŠLI PLAVKY SVOJICH MAJITEĽOV

Tyrkysový dres sponzorovaný Spor Toto, ktorý dostal líder celkovej klasifikácie, vyhral Frank van den Broek z tímu DSM-firmenich. Belgickému pretekárovi odovzdal dres Emin Müftüoğlu, prezident Tureckej cyklistickej federácie.

Giovanni Lonardi z Polti Kometa Team vyhral zelený dres sponzorovaný Mosso, ktorý sa udeľuje lídrovi bodovej klasifikácie. Provinčný riaditeľ pre mládež a šport Manisa Yunus Öztürk obliekol športovca do plaviek.

Vinzent Dorn z tímu Bike Aid vyhral červený dres Turkish Airlines, ktorý sa udeľuje lídrovi triedy King of the Mountains. Plavky športovcovi predstavil veliteľ žandárskeho pluku provincie Manisa brigádny generál Zafer Tombul.

Vinzent Dorn z tímu Bike Aid vyhral Biele plavky sponzorované goturkiye.com, ktoré sa udeľujú vedúcemu tureckej triedy krások. Guvernér okresu Manisa Fatih General obliekol športovca do plaviek.

TURNÉ BUDE POKRAČOVAŤ ZAJTRA İZMİR (ÇEŞME) – İZMİR LEG.

Etapa 59 kilometra Izmir (Çeşme) – Izmir sa pobeží zajtra ako siedma denná etapa 125.4. ročníka Presidential Turkey Cycling Tour.

Prezidentské cyklistické turné po Turecku v dĺžke 1.188 kilometrov, ktoré sa začalo etapou Antalya – Antalya minulú nedeľu, sa skončí 105.4 kilometrovou etapou Istanbul – Istanbul, ktorá sa pobeží v nedeľu.