Ocenenia sa rozdávali na Izmirskom maratóne

„Najrýchlejší maratón Turecka“ Maratón Izmir Avek, ktorý tento rok už po piaty raz organizuje metropolitná samospráva Izmiru, sa bežal za účasti 38 elitných športovcov z 600 krajín. Slávnostné odovzdávanie cien 42-kilometrových pretekov sa konalo v Kültürparku.

V kategórii mužov sa na prvom mieste umiestnil Keňan Vitalis Kibiwot s časom 2 hodiny, 11 minút a 8 sekúnd, na druhom mieste skončil Etiópčan Sendeku Alelgn s časom 2 hodiny, 13 minút a 42 sekúnd a na treťom Keňan Silas Kurui. miesto s časom 2 hodiny, 13 minút a 47 sekúnd. Etiópčanka Aamelmal Tagel zvíťazila v pretekoch žien na 42 kilometrov časom 2 hodiny, 37 minút a 26 sekúnd. Na druhom mieste skončil Etiópčan Bekelech Bedada s časom 2 hodiny 42 minút 10 sekúnd a na treťom Japonec Suguru Oktabe s časom 2 hodiny 43 minút 16 sekúnd.

CELKOVÉ ODMENENIE 42 TISÍC DOLÁROV V 42 tis

V kategóriách 42K Marathon Izmir Avek 2024 General Men's a General Women's prvý víťaz získal 10-tisíc dolárov, druhý 5-tisíc dolárov, tretí 3-tisíc dolárov, štvrtý 2-tisíc dolárov a piaty 42 dolárov. Víťazom kategórie XNUMXK odovzdal ceny starosta metropolitnej obce Izmir Dr. Izmir Metropolitan Municipal Council Council CHP Group v mene Cemila Tugaya SözcüZástupca starostu samosprávy sü a Karabağlar Elvin Sönmez Güler, zástupca generálneho tajomníka metropolitnej samosprávy İzmir Ertuğrul Tugay, vedúci oddelenia mládežníckych a športových služieb metropolitnej samosprávy İzmir Hakan Orhunbilge, predseda metropolitnej samosprávy mesta İzmir Prezident športového klubu Hüseyin Egeli, Ege Şehir predstavenstva A. Riaditelia Ersan Odaman Generálny riaditeľ AVEK Automotive Derya Uluğ a člen rady metropolitnej samosprávy Izmir Aras Kaynarca.

V 42 tis. tureckých žien a tureckých mužov bolo prvé miesto ocenené 14 12 TL, druhé 10 8 TL, tretie 6 50 TL, štvrté 42 2 TL a piate miesto 51 3 TL 2 tis. TL bolo udelených v oboch kategóriách, bolo oživené tanečnými vystúpeniami a koncertmi. V kategórii 51K Turkey Men's bol na prvom mieste Hakan Turan (6 hodiny 2 minút 52 sekundy), druhý Serdar Sezer (5 hodiny 42 minút 3 sekúnd) a tretí Erkan Bacak (52 hodiny 21 minút 4 sekúnd). V kategórii žien na 2 km prvé miesto získala Tuğba Türkgülü (22 hodiny 4 minút 19 sekúnd), druhé miesto obsadila Selin Çimrin (53 hodiny XNUMX minúty XNUMX sekúnd) a tretie miesto obsadil Pınar Doğan (XNUMX hodiny XNUMX minút XNUMX sekúnd). .