Vyhlásené výsledky súťaže Festival vodných športov Rumkale

Boli vyhlásené súťažné výsledky festivalu vodných športov Rumkale, ktorý organizuje metropolitná samospráva Gaziantep a ktorý sa tento rok konal už po 5. raz. Ocenení boli víťazi festivalu, ktorý sa konal v Rumkale, perle Eufratu.

S cieľom predstaviť svetu Rumkale, kde sa prelína príroda a história a zvýšiť záujem o šport, sa na festivale, ktorého sa zúčastnilo 13 športovcov z 38 krajín a 350 miest, súťažilo v dračích lodiach, vodnom póle a plávaní. preteky počas celého dňa.

CENY ZÍSKALI VO FESTIVALOVÝCH KATEGÓRIÁCH

V súťaži dračích lodí, ktorá je prvou súťažou festivalu vodných športov Rumkale v okrese Yavuzeli a ktorá sa koná s jedinečným výhľadom, sa na prvom mieste umiestnil tím samosprávy Samsun, druhý skončil tím A&T Bank a tretí tím Balence Tuzla. Vo vodnopólových súťažiach sa na prvom mieste umiestnil tím obce Şehitkamil, na druhom mieste sa umiestnil tím Elazığ a na treťom mieste sa umiestnil tím Mersin Mert.

Vo vekovej skupine 18-29 rokov sa na prvom mieste umiestnil Doğukan Ulaç, na druhom Barış Şahin, na treťom M. Talha Eryılmaz vo vekovej kategórii 18-29 rokov pre mužov vo veku XNUMX-XNUMX rokov, zatiaľ čo Sude Nas Çakmak, druhý Ece Turgut a Nilsu Kalemová sa umiestnila na treťom mieste v otvorených plaveckých pretekoch žien.

Na prvom mieste skončil Yusuf Balaban, na druhom Mustafa Arda Çulha a na treťom İhsan Aybars Akay v kategórii mužov na 3500 metrov, na prvom mieste Elanur Kart, na druhom E. Yaren Konaç a na treťom Beril Öztürk v kategórii žien. Vo vekových kategóriách sú víťazmi vo vekovej skupine 14-15 İhsan Aybars Akay pre mužov a Elanur Kart pre ženy; Na druhom mieste skončili Kadirhan Sağlam a Cemre Naz Karabıçkı a na treťom Ekin Kılıç a Ceylin Naz Yavuz. U mužov vo veku 16-17 rokov bol prvý Yusuf Balaban, druhý Mustafa Arda Çulha a tretí Toprakcan Şahin. V ženách skončila prvá E. Yaren Konaç, druhá Beril Öztürková a tretia Büşra Balaban v rovnakej vekovej kategórii.

Na 2000 metrov: Anıl Ulusoy skončil na prvom mieste vo vekovej kategórii mužov 10-11 rokov, Osman Kart bol druhý, Aydın Ege Özsoy bol tretí; Vo vekovej kategórii 12-13 rokov získal prvé miesto Berkin Avcı, druhý Yalçın Ulusoy, tretí Bekir Sıvacı; V kategórii nad 30 rokov skončil prvý Zihni Ademoğlu, druhý Olcay Batu Coşkuner a tretí Bazilej Shikh Osman. İlknur Doğan na prvom mieste, Hatice Cansu Turan na druhom, Işıl Ada Ertan na treťom mieste v kategórii žien 10-11 rokov; Vo vekovej kategórii 12-13 rokov bola prvá İkra Sıvacı, druhá Zeynep Buğlem Ulusoy, tretia Ece Erdoğan; V kategórii nad 30 rokov sa na prvom mieste umiestnil Pınar Arpınar Avşar, na druhom Çilem Çelik a na treťom Meltem Kalkan.

Zároveň Zihni Âdemoğlu skončil na prvom mieste v kategórii nad 2000 rokov na 30 metrov, Berkin Avcı na druhom mieste a Yalçın Ulusoy vo vekovej kategórii 12-13 rokov, kým İkra Sıvacı na prvom mieste, Zeynep Buğlem Ulusoy na druhom a Ece Erdoğan na treťom mieste. v kategórii žien, v kategórii 12-13 rokov.

Ocenenie bolo udelené športovcovi, ktorý ako prvý dokončil preteky v otvorenom plávaní spolu s guvernérom Davutom Gülom a metropolitnou starostkou Fatmou Şahinovou, zatiaľ čo ostatným športovcom, ktorí boli ocenení v súťaži, odovzdal ceny Zekeriya Efiloğlu, vedúci oddelenia služieb pre mládež a šport. oddelenie.