Boli ohlásené najlepšie fotorámiky nasnímané na maratónskom behu v Izmire

Boli vyhlásené výsledky súťaže, na ktorej sa zúčastnili fotografie zhotovené na Maratóne İzmir, medzinárodných pretekoch certifikovanej „Road Race Label“ metropolitnej samosprávy İzmir. V súťaži, ktorej sa zúčastnilo 301 fotografií, získal prvé miesto Hakan Yaralı so svojou fotografiou s prezývkou „Postava lídra“.

Boli vyhlásené výsledky fotografickej súťaže v rámci Maratónu İzmir, ktorú tento rok už po tretíkrát organizuje metropolitná samospráva İzmir. Víťazom súťaže na tému „Maratón İzmir a Maratón İzmir a maratónsky športový prípad vyskytujúci sa v mestskom živote a kultúre mesta İzmir“ bol ocenený Hakan Yaralı s fotografiou s prezývkou „Postava vodcu“.

Fotografia Hasana Uçara s názvom „Najprv lámač rekordov“ získala druhé miesto a fotografia Ahmeta Özera s názvom „Running“ získala tretie miesto. Fotografia Murata Altıncana „Help 2022“ získala čestné uznanie, zatiaľ čo fotografia „Boj“ od Serkana Yalçınkaya bola uznaná za hodnú špeciálnej ceny športového klubu metropolitného mesta Izmir. Murat Cakil, Dr. V súťaži, kde boli členmi poroty Ahmet İmançer, Selçuk Kayan, Erol Özdayı a Seda Şengök a Nedim Ekmekçiler pôsobil ako sekretariát, sa z 301 fotografií našlo 37 fotografií hodných vystavenia. Víťazi súťaže získajú spolu 12 tisíc TL.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Bežali za udržateľný svet

Maratón Izmir, ktorý sa konal s témou Organizácie Spojených národov „Udržateľný svet“, sa bežal v nedeľu 17. apríla s cieľom „maratón bez odpadu“. Na medzinárodných pretekoch sa zúčastnilo viac ako 43 športovcov zo 5000 rôznych krajín. Minulý rok najlepšie skóre Etiópčana Tsegaye Getachewa 2.09.35 obnovil tento rok Keňan Lanny Rutto. Rutto dokončil preteky s časom 2.09.27 a zlepšil sa o ďalších 8 sekúnd. Titul Marathon İzmir „najrýchlejšia trať v Turecku“ bol teda potvrdený. V pretekoch organizovaných Izmir Metropolitan Municipality v partnerstve Tureckej atletickej federácie a World Athletics obsadili v mužoch druhé miesto Meshack Kiprop Koech z Kene s 2.11.21 a Mathew Kemboi z Kene opäť s 2.13.03. Medzi tureckými atlétmi sa najlepšie umiestnil Yavuz Ağralı, ktorý v pretekoch skončil na 2.20.02. mieste v kategórii mužov s časom 9. V ženách sa na prvom mieste umiestnila Letebrhan Haylay Gebreslasea z Etiópie s 2.27.35:2.28.18, druhé miesto obsadila Lilian Chemweno z Kene s 2.30.54 a tretie miesto obsadila Helen Jepkurgat z rovnakej krajiny s 3.04.29. Aydınlı Derya Kaya sa medzi športovkyňami umiestnila na ôsmom mieste s časom XNUMX.