Športovci bežia, aby urobili rozdiel v pretekoch Eker I, beh 2021

športovci behali, aby urobili rozdiel v behu na eker

Organizácia Eker Dairy Products s ​​mottom „Urob krok, urob rozdiel“ v Burse, 8. Eker I Run sa skončil za účasti 1.569 6 športovcov. Do organizácie, kde sa zúčastnilo 11 zahraničných športovcov zo 31 krajín, prišli aj športovci z 589 rôznych miest našej krajiny. Atlétok bolo XNUMX.

Yeliz Çelik zvíťazil na 42K maratóne u žien, zatiaľ čo Cemalettin Suntur sa ujal vedenia u mužov.

Organizácia, ktorá sa začala korčuliarskymi pretekami, ktoré sa konali 2. októbra v Eker Meydan, a behom malých schodov, na ktorom sa mohli zúčastniť deti vo veku 6-12 rokov, pokračovala v nedeľu 3. októbra behom dospelých. Prvé 42 rebríčky 3K maratónu, ktoré sa začali od Uludağ a skončili v Eker Meydan, boli tieto:

Ženy, 42 km, maratón, top 3 (hodina.minúta.sekunda)

• 3. Necati Aktaş - 02.54.41

Po štarte vo výške 1.800 XNUMX metrov v regióne Uludağ Hotels začali pretekári trať zdolávať a po dráhe behali za rôznych poveternostných podmienok až do cieľa v Eker Meydan v okrese Nilüfer. Športovci vyhlásili, že po pretekoch zažili nezabudnuteľný závodný zážitok.

Veľký záujem o preteky 15K a 5K

V pretekoch 2021K a 15K, ktoré patria medzi najobľúbenejšie podujatia Eker I Run 5, boli prví traja nasledovní:

Farebné obrázky v Eker Meydan

Korčuliari všetkých vekových skupín sa zúčastnili pretekov Eker I Run Skating Race, prvých tureckých korčuliarskych pretekov, ktoré sa konali prvýkrát v roku 2019, a na 10 km trati bolo veľké vzrušenie. Ďalšou udalosťou, ktorá v Burse vytvorila farebné scény, bol beh Tiny Steps. Vďaka tejto udalosti mali malí vo veku 6-12 rokov deň, na ktorý nezabudnú do konca života.

Do konca pretekov sa vyzbieralo približne 250.000 XNUMX darov TL.

V rámci Charity Run, jednej z najvýznamnejších akcií organizácie Eker I Run, sa zbierali dary na projekty mimovládnych organizácií, ktoré spoločne so spoločnosťou Adim Adim vytvárajú sociálnu hodnotu, a boli na tieto projekty vytvorené finančné prostriedky.

Suma darov vyzbieraných pre 18 mimovládnych organizácií do konca pretekov bola približne 250.000 XNUMX TL.

Organizácia Eker I Run taktiež získala silnú partnerskú podporu od verejných inštitúcií a značiek, aby poskytla športovcom najvyššiu úroveň závodných skúseností.

Ministerstvo mládeže a športu TR, Metropolitná obec Bursa, Turecká atletická federácia, Generálne riaditeľstvo pre ochranu prírody a národné parky, Asociácia kultúry, cestovného ruchu a propagácie Bursa, Michelin, Limak Energy, Axa Fit, Lanovka Bursa, Meydan 6000, Uludağ Beverage, Komagene, hastavuk, Sheraton, Romatem, Polar, Medikana, Yonca Gymnastics, Extreme Park, Actifoam, PlusTiming, RitmModa, Hisar Reklam a Kentvizyon boli zainteresovanými stranami, ktoré organizáciu podporovali.

Eker, ktorý už 44 rokov spája našu krajinu s chuťou a sviežosťou, bude aj v nasledujúcom období naďalej organizovať športové organizácie a sponzorovať amatérske športové odvetvia.