Dve medaily od národných športovcov na alpskom pohári anatólií

zlatá medaila z alpského anatólskeho pohára fis

Turecká lyžiarska federácia, ktorá sa konala v Erzurume v sezóne 2020-2021, otvorila preteky „Anatoliansky pohár FIS v alpskom lyžovaní“. Po urputnom boji 9 športovcov z 39 krajín získala naša národná atlétka Sıla Kara zlatú medailu u žien. U žien sa na druhom mieste umiestnila Ukrajinka Anna Stoikova a na treťom mieste je Kazachstan Karolina Lata. V kategórii mužov sa na prvom mieste umiestnil Ukrajinec Taras Filiak, opäť Ukrajinec Mykhallo Karpushyn a na treťom mieste sa umiestnil Arbi Pupovci z Kosavy.

10 ZÚČASTNENÉ KRAJINY ...

Turecko, ako aj Ukrajina, Uzbekistan, Kosovo, Kirgizsko, Kazachstan, India, Irán, Východný Timor a bojujúci športovci z Maroka.

Prezident Tureckej lyžiarskej federácie Ali Auto vo svojom vyhlásení uviedol, že Turecko je rovnako ako deviate miesto organizácie so športovcami z 9 krajín.

Prezident Ali Oto uviedol, že lyžiarske preteky uskutočňujú prijatím všetkých opatrení v súlade s novým typom pravidiel pre koronavírusy (Kovid-19).

"Prajem si, aby bola naša sezóna prospešná." Dúfam, že sezónu prežijeme bez akýchkoľvek nehôd a bez toho, aby sme boli zasiahnutí touto epidémiou. Počas zimnej sezóny už chrípkové choroby prebiehali, tento rok si však budeme dávať väčší pozor. Naše preteky robíme veľmi opatrne s malým počtom športovcov. Tento rok sme urobili zmenu v pretekoch malého počtu športovcov a v pásmovej alpskej a severnej disciplíne. Potom sa Turecko stretne na šampionáte. ““

Oto uviedol, že šampionát oddeľujú od Ligy A a B. „Naše provincie na východe a západe prídu do regiónu, kde sa budú preteky konať autom. Naše preteky sa budú konať hlavne v Erzurume, Kayseri a Burse. “ hovoril.