Karatisti z Manisa Bbsk sa presadili na šampionáte

Univerzitná liga (Unilig) Karate Turkey Championship, organizovaná s prispením Tureckej univerzitnej športovej federácie, sa skončila po súťažiach, ktoré sa konali v Kırşehire 23. – 25. apríla 2024. Športoví nadšenci boli svedkami urputných bojov karatistov, ktorí prišli z celého Turecka reprezentovať svoje univerzity na šampionáte. V organizácii súťažili aj atléti Manisa BBSK Gülçin Akyıldız a Nurbade Büber, ktorí pokračujú vo vzdelávaní na Manisa Celal Bayar University (MCBÜ). Po nabitých súťažiach dosiahli zeleno-bieli športovci úspešné výsledky. Nurbade Büber skončila v Turci na 61. mieste v kumite žien do 3 kg. Gülçin Akyıldız uspela aj ako tretia v Türkiye v kategórii žien do 68 kg. Úspešní športovci sa zapísali do organizácie tým, že sa umiestnili na prvom mieste v medziuniverzitnom ženskom tímovom kumite v hodnotení ako tím. Úspešní športovci odzrkadľovali svoje šťastie na fotografiách, keď pózovali so svojimi medailami a na svoje mesto boli hrdí tým, že do Manisy priniesli majstrovský pohár.