Športové úspechy boli korunované oceneniami v Bursa Nilüfer

22. ročník medzinárodného športového festivalu Nilüfer, ktorý organizuje obec Nilüfer, pokračuje zápasmi v priateľstve a bratstve.

Na festivale, kde sa súťažilo v 24 rôznych odvetviach, bolo tentoraz po volejbale vzrušenie v hádzanej a stolnom tenise. V hádzanárskych zápasoch hraných v Üçevler Sports Facilities sa o prvenstvo v juniorskej a hviezdnej kategórii celkovo uchádzalo 11 tímov. V zápasoch hraných na dva polčasy po 10 minút pre juniorov a 12 minút pre hviezdy sa predviedli tímy ako aj profesionáli.

V kategórii malých dievčat sa na prvom mieste umiestnil tím Private Osmangazi Çamlıca A a na druhom mieste tím Private Osmangazi Çamlıca B. V odvetví hádzanej, kde sa súkromné ​​školy Osmangazi umiestnili na treťom mieste, sa na štvrté miesto kvalifikovali aj školy algebry. V kategórii malých chlapcov, v ktorej sa stal šampiónom A tím základnej školy Treasuredaroğlu Özkan, skončil A tím základnej školy Ali Karası na druhom mieste, tím Private Osmangazi Çamlıca A na treťom a tím B na štvrtom mieste. V hviezdnej mužskej kategórii hádzaná sa na prvom mieste umiestnil A tím SŠ Vahide Aktuğ a na druhom mieste skončil B tím rovnakej školy. Stredná škola Aliho Durmaza sa umiestnila aj na treťom mieste v kategórii hviezdnych chlapcov.

Jedným z najobľúbenejších odvetví športového festivalu bol stolný tenis. Veľkej konkurencii boli svedkami aj stolnotenisové súťaže, do ktorých sa v kategórii mládeže zapojilo spolu 12 družstiev, 48 dievčat a 60 chlapcov.

V dvojhrách a štvorhrách tímy bojovali o vyradenie svojich súperov a postup do finále. Na konci zápasov, kde boli platné pravidlá federácie a hralo sa nad 11 bodov, sa v kategórii mladých dievčat stala majstrom stredná škola Ertuğrul Seyhan Anatolian High School a na druhom mieste skončila Private 3 Mart Azizoğlu High School. Združenie automobilových exportérov MTAL a Stredná umelecká škola Zeki Müren boli tímy, ktoré sa podelili o tretie miesto. Víťazné tímy si prevzali poháre a medaily.