V Türkiye Cycling Tour bola námietka, víťaz sa zmenil!

Prvé kilometre pretekov sa prechádzali skupinovo. Hoci sa vyskytli menšie pokusy o únik, pelotón ich rýchlo dostihol. Výsledky nepriniesli ani pokusy o útek na 18. a 33. kilometri. Tunel Göçek prešiel hromadne.

Atlét Beykoz Belediyespor Samet Bulut, ktorý dosiahol veľký úspech v etape Kemer-Kalkan a získal právo nosiť červený dres, bude súťažiť v etape Fethiye-Marmaris.

Kým začal nosiť dres, bežal s kompletnou stratégiou, aby získal body z kategórie 3 etapy a upevnil si svoje miesto. Cieľom bolo nazbierať čo najviac bodov a zabezpečiť plavky pred lezeckou etapou na hore Spil.

VÝSLEDKY SPRINT BONUS BATE

Keď sa prešlo 69.9 kilometra, šprintérska prémiová brána zostala pozadu.
O prvé tri miesta sa podelili títo športovci:

1-Filippo Conca (Q.36.5)
2- Konrad Czabok (Mazowsze)
3-Smith Willem (China Glory)

PRIEMERNÁ RÝCHLOSŤ 4 KILOMETRE

Kým prešli takmer 2 hodiny etapy, bolo hlásené, že cyklisti za tento čas šliapali do pedálov priemernou rýchlosťou 43.3 kilometra.

Türkiye BEAUTY BONUS GATE VÝSLEDKY

Na 97. kilometri prešla prémiová brána Krásky Türkiye. O prvé 3 miesta sa podelili títo pretekári:

1- Konrad Czabok (Mazowsze)
2-Antonie Berlin (Bike Aid)

Časový rozdiel medzi pelotónom a únikovou skupinou pri prejazde bonusovou bránou bol daný 1 minúta a 15 sekúnd.

VÝSLEDKY LEZECKEJ BONUSOVEJ BRÁNY

Na 116.7 kilometri bola prekonaná stúpacia prémiová brána, ktorá dáva body z kategórie 3. Podľa výsledkov dverí nebol žiadny problém, ktorý by spustil plavky Sameta Buluta. Tu sú výsledky:

1-Filippo Conca (Q36.5)
3-Burak Abay (Spor Toto)

Po prejazde bránou zostal v prednej skupine už len Filippo Conca. Peleton masovo pokračuje v pretekoch. Pred druhou bránou si bude musieť Samet udržať veľmi dobrú pozíciu, aby získal body.

DRUHÁ BRÁNA PRESTUPU JE PREJDENÁ

Na 144.7. kilometri etapy prešla aj druhá stúpacia brána, ktorá dáva body z kategórie 3. Samet odbehol skutočne strategické preteky a kvalifikoval sa na to, aby niesol červený dres v zajtrajšej etape Marmaris-Bodrum. Scéna v druhom stúpaní bola nasledovná;

1-Lander Loockx (TDT-Unibet)
2-Victor Langelotti (Burgos)
3-Marco Tizza (Bingoal)

K FILU PRIŠLA NÁMIETKA A VÝSLEDOK SA ZMENIL

Počas hromadného vchádzania pelotónu do cieľa, keď sa zistilo, že Danny Van Poppel sa dopustil faulu pri prejazde čiarou v posledných metroch, došlo k zmene víťaza etapy a v dôsledku námietky Giovanni Lonardi z v. Za víťaza bol vyhlásený Polti Kometa Team.

Giovanni Lonardi z Polti Kometa Team vyhral tyrkysový dres sponzorovaný Spor Toto, ktorý sa udeľuje lídrovi celkovej klasifikácie. Belgickému pretekárovi odovzdal dres Emin Müftüoğlu, prezident Tureckej cyklistickej federácie.

Giovanni Lonardi z Polti Kometa Team vyhral zelený dres sponzorovaný Mosso, ktorý sa udeľuje lídrovi bodovej klasifikácie. Provinčný riaditeľ pre mládež a šport Muğla Açıkbaş obliekol športovca do jeho plaviek.

Samet Bulut z Beykoz Municipality Team vyhral červený dres Turkish Airlines, ktorý sa udeľuje lídrovi triedy King of the Mountains. Plavky športovkyni predstavil prezident Tureckej cyklistickej federácie Emin Müftüoğlu.