Posledný druhý kôš priniesol víťazstvo Tarzanom z Košíka

Basketbalový tím Manisa Büyükşehir Belediyespor Club hostil v Manise Onvo Büyükçekmece. Hostia začali zápas dobre a prvú tretinu uzavreli na 27:24.

Zatiaľ čo druhá tretina bola svedkom urputného boja, Ayberk Olmaz sa postaral o vyrovnanie skóre s 11 bodmi bez toho, aby vystrelil. Prvý polčas sa skončil tak, že Onvo Büyükçekmece viedol 54:49.

Tarzans z Pota, ktorý nastúpil do druhého polčasu s veľkým nasadením v útoku i obrane, predviedol efektívny výkon s Pakom Cruzom, Fattsom Russellom a Ryanom Lutherom. Manisa BBSK s náskokom 75 bodov pri skóre 60-15 dosiahla najväčší rozdiel v zápase. Zeleno-biely tím dokázal vstúpiť do záverečnej časti dopredu so skóre 75:68 proti Onvo Büyükçekmece, ktorý v poslednej epizóde zaznamenal kritické zásahy.

Manisa BBSK, ktorá sa dokázala dostať do vedenia v posledných minútach záverečnej tretiny, vychytala súpera a útočnými doskokmi si pripísala druhé šance. Do konca zápasu zostávalo 24 sekúnd, keď Onvo Büyükçekmece trafil 3-bod s Yannickom Frankiem a ujal sa vedenia 93:92. Tarzans of the Pota, ktorý trafil Pako Cruz v poslednom útoku zápasu, vyhral dychberúci zápas so skóre 94:93.

Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal Pako Cruz s 28 bodmi, 5 asistenciami a 4 doskokmi. Fatts Russell bolo ďalšie meno, ktoré vyniklo výkonom 22 bodov a 8 asistencií. Ryan Luther mal double-double so 14 bodmi a 11 doskokmi. Ďalším dvojciferným strelcom tímu sa stal Ayberk Olmaz, ktorý nastrieľal 14 bodov bez straty strely. Emanuel Terry ukončil zápas s 9 bodmi, Barış Çağan Özkan s 3 bodmi, Mustafa Baki Görür a Ege Arar po 2 bodoch.