Ocenenia boli udelené športovcom, ktorí sa umiestnili na maratóne v Izmire

Ocenení boli športovci, ktorí súťažili a umiestnili sa na 42-kilometrovom maratóne Izmir Avek, ktorý tento rok po piatykrát organizuje metropolitná samospráva Izmiru.

„Najrýchlejší maratón Turecka“ Maratón Izmir Avek, ktorý tento rok už po piaty raz organizuje metropolitná samospráva Izmiru, sa bežal za účasti 38 elitných športovcov z 600 krajín. Slávnostné odovzdávanie cien 42-kilometrových pretekov sa konalo v Kültürparku. V kategórii mužov sa na prvom mieste umiestnil Keňan Vitalis Kibiwot s časom 2 hodiny, 11 minút a 8 sekúnd, na druhom mieste skončil Etiópčan Sendeku Alelgn s časom 2 hodiny, 13 minút a 42 sekúnd a na treťom Keňan Silas Kurui. miesto s časom 2 hodiny, 13 minút a 47 sekúnd. Etiópčanka Aamelmal Tagel zvíťazila v pretekoch žien na 42 kilometrov časom 2 hodiny, 37 minút a 26 sekúnd. Na druhom mieste skončil Etiópčan Bekelech Bedada s časom 2 hodiny 42 minút 10 sekúnd a na treťom Japonec Suguru Oktabe s časom 2 hodiny 43 minút 16 sekúnd.

Celková výhra 42 tisíc dolárov v 42 tisícoch

V kategóriách 42K Marathon Izmir Avek 2024 General Men's a General Women's prvý víťaz získal 10-tisíc dolárov, druhý 5-tisíc dolárov, tretí 3-tisíc dolárov, štvrtý 2-tisíc dolárov a piaty 42 dolárov. Víťazom kategórie XNUMXK odovzdal ceny starosta metropolitnej obce Izmir Dr. Izmir Metropolitan Municipal Council Council CHP Group v mene Cemila Tugaya SözcüZástupca starostu samosprávy sü a Karabağlar Elvin Sönmez Güler, zástupca generálneho tajomníka metropolitnej samosprávy İzmir Ertuğrul Tugay, vedúci oddelenia mládežníckych a športových služieb metropolitnej samosprávy İzmir Hakan Orhunbilge, predseda metropolitnej samosprávy mesta İzmir Prezident športového klubu Hüseyin Egeli, Ege Şehir predstavenstva A. Riaditelia Ersan Odaman Generálny riaditeľ AVEK Automotive Derya Uluğ a člen rady metropolitnej samosprávy Izmir Aras Kaynarca.

Celková cena pre 42 K tureckých žien a mužov je 100 tisíc TL

V 42 tis. tureckých žien a tureckých mužov bolo prvé miesto ocenené 14 12 TL, druhé 10 8 TL, tretie 6 50 TL, štvrté 42 2 TL a piate miesto 51 3 TL 2 tis. TL bolo udelených v oboch kategóriách, bolo oživené tanečnými vystúpeniami a koncertmi. V kategórii 51K Turkey Men's bol na prvom mieste Hakan Turan (6 hodiny 2 minút 52 sekundy), druhý Serdar Sezer (5 hodiny 42 minút 3 sekúnd) a tretí Erkan Bacak (52 hodiny 21 minút 4 sekúnd). V kategórii žien na 2 km prvé miesto získala Tuğba Türkgülü (22 hodiny 4 minút 19 sekúnd), druhé miesto obsadila Selin Çimrin (53 hodiny XNUMX minúty XNUMX sekúnd) a tretie miesto obsadil Pınar Doğan (XNUMX hodiny XNUMX minút XNUMX sekúnd). .

Beh sa začal o 08.00 hod

Štart 42-kilometrového behu bol stanovený o 08.00 pred starou budovou Şair Eşref Bulvarı Kültürpark Old İZFAŞ. Športovci cez Alsancak KarşıyakaNatiahol ruku a otočil sa späť, kým sa dostal k mólu Bostanlı. Pretekári sa dostali do İnciraltı po tej istej trati, tentoraz cez bulvár Mustafa Kemal Sahil, a vrátili sa z Marina İzmir a dokončili preteky v mieste štartu. Tento rok sa v rámci Maratónu Izmir uskutočnil 10-kilometrový beh za účasti 5-tisíc športovcov a víťazi boli ocenení.