Úspešné vystúpenie Işıka a Bayrama na maratóne İzmir

„Najrýchlejší maratón v Turecku“ Maratón Izmir Avek, ktorý organizuje metropolitná samospráva Izmir tento rok už po piatykrát, sa bežal za účasti 5 tisíc 5 športovcov. Atléti z 600 rôznych krajín sa zúčastnili World Athletics Label Marathon Izmir Avek v kategórii Medzinárodné cestné preteky. V pretekoch na 38 kilometrov, na ktorých sa zúčastnilo 600 elitných športovcov, sa na prvom mieste v kategórii mužov umiestnil Keňan Vitalis Kibiwot s časom 42. Na druhom mieste skončil Etiópčan Sendeku Alelgn s časom 02.11.08 a tretí Keňan Silas Kurui s časom 02.13.42. Etiópčanka Aamelmal Tagel zvíťazila v pretekoch žien na 02.13.47 kilometrov časom 42. Na druhom mieste sa opäť umiestnil Etiópčan Bekelech Bedada s 02.37.26 a na treťom Japonec Suguru Oktabe s 02.42.10.

BEHLO 5 TISÍC 600 ŠPORTOVCOV

Prvý štart dňa bol o 07.00 h ráno v kategórii na 10 kilometrov. Pretekári, ktorí začali behať o 07.00 h pred starou budovou İZFAŞ v Kültürparku, sa vrátili zo zastávky električky Köprü na bulvári Mustafa Kemal Sahil a preteky absolvovali v opačnom pruhu budovy İZFAŞ. Özlem Işık z Manisa Büyükşehir Belediyespor dokončil trať za 40 minút a skončil tretí za Tuğçe Karakaya a Natalia Kahraman. Ahmet Bayram získal prvé miesto v kategórii 35-45 ročných mužov s traťou, ktorú absolvoval za 49 minút, a v celkovej klasifikácii obsadil šieste miesto.