Özlüce Doğa College odštartovala turecký šampionát víťazstvom

Akademický rok 2023 – 2024 sa v Istanbule začali zápasy na majstrovstvách Turecka mladých mužov v školskom športovom basketbale. Šampión Bursy Private Özlüce Doğa College, pozostávajúci z mládežníckych hráčov športového klubu TOFAŞ, čelil v skupine A Private Gaziantep Doğa Anatolian High School vo svojom prvom zápase vo finále tureckého šampionátu stredných škôl, ktoré sa bude konať medzi 11. a 15. marcom 2024. Tím Bursa, ktorý uzavrel prvú tretinu za stavu 23:21 proti svojmu súperovi, odchádzal do šatní za stavu 35:56; Zápas vyhrali 41:73 a v poslednej štvrtine viedli 54:85. V zápase zaznamenal Halim Yıldırım 14 bodov a 8 doskokov; Ömer Alp Engin 10 bodov – 3 asistencie; Yücel Çağın Başaran hral s 10 bodmi a 3 asistenciami; Özlüce Doğa College sa v utorok 12. marca o 12.00 postaví proti Anakent College vo svojom druhom zápase v skupine.

V piatok 15. marca sa určí víťaz stredoškolského tureckého šampionátu, ktorý sa bude konať v športovej hale Ahmeta Cömerta a športovom komplexe Başakşehir v Istanbule. Finálový zápas turnaja odvysiela naživo TRT Spor Yıldız.