Prehliadka Antalye pokračuje na plný plyn

Z Antalye Demre sa na štart postavilo 172 pretekárov, v porovnaní so včerajškom sa z pretekov odhlásil iba jeden pretekár. Cyklisti, ktorí v prvý deň prešli cieľom s rozdielom kolies v hromadnom cieli, nemali na druhý deň žiadnu stratu z hľadiska časového rozdielu, čo ukázalo, aké náročné boli preteky. Medzi pretekárom z Tartelotta Timothym Dupontom, víťazom všeobecnej klasifikácie, a stovkou najlepších bol len 100-sekundový časový rozdiel.

NEUTRÁLNY ŠTART BOL DANÝ 1,4 KILOMETRA

Potom, čo si pretekár Tarteletto-Isorex Timothy Dupont, víťaz generálnej klasifikácie, obliekol dres purpurovej farby, fodepar (neutrálny štart) mal 1.4 kilometra a skutočný štart bol stanovený o 12.33. Keďže predchádzajúci hustý dážď spôsobil, že niektoré časti trate boli šmykľavé, pretekári pred etapou šliapali do pedálov pomalým tempom. 11. kilometer sa prešlo skupinovo. Zdalo sa, že Pelotón je odhodlaný bez problémov doraziť do Finike, prvej bonusovej brány. Z vnútra pelotónu bol spozorovaný jeden alebo dva neúspešné útoky, no k väčším únikom zatiaľ nedošlo. Táto situácia sa opakovala niekoľkokrát, keď sa priblížil Finike.

BONUSOVÁ BRÁNA ZA ZELENÝ DRES BOL PREJDENÝ NA 28. KILOMETRI.

Prvý veľký súboj etapy sa odohral na 28. kilometri. Športovci začali šprintovať na bránu Beyond Antalya Premium pod sponzorstvom Fraport TAV Antalya. Prvým športovcom, ktorý prekročil hranicu, bol Jensen Plowright z tímu Alpecin-Deceuninck. Druhé miesto obsadil Erik Fetter z Polti-Kometa Team a tretie miesto obsadil Thomas Lebas z Kinan Racing Team.

PELOTON NEDOVOĽUJE ÚNIK

Po dosiahnutí polohy Hasyurt zostalo 30 kilometrov. Keď však vezmeme do úvahy, že prvou prémiovou bránou prešli 7 minút pred odhadovaným časovým rozdielom, ukázalo sa, že tempo sa poriadne zrýchlilo, a hoci z pelotónu uniklo sedem pretekárov, chytili sa skôr, než sa dostali veľmi ďaleko.

FERİTCAN Opustil SAMLI

Pretekár Spor-Toto Teamu tvrdil, že na 31. kilometri ochorel a z pretekov odstúpil, a tak bolo evidovaných 171 pretekárov.

ZA SPRINT BONUSOVÁ BRÁNA JE AJ ZANECHANÁ

Na 44,6 kilometri etapy prešla šprintérska prémiová brána sponzorovaná Diana Travel. Hoci odhadovaný čas príchodu k tejto bonusovej bráne bol uvedený ako 13.44, Pelotón vstúpil do bonusovej brány o 14 minút skôr, ako sa očakávalo. Prvým atlétom, ktorý prekročil hranicu, bol Hannes Wilksch z tímu Tudor. Druhé miesto obsadil Fabio Den Bossche z tímu Alpecin-Deceuninck Team. Tretie miesto obsadil Aivaras Mikutis, tiež z Team Tudor. Po prejdení brány zaútočilo sedem pretekárov a vznikla prvá vážnejšia úniková skupina. Nasledujúci športovci patrili do skupiny, ktorá sa dostala do vedenia s 20-sekundovým rozdielom; Fabio Van Den Bossche, Aivaras Mikutis, Hannes Wilksch, Erik Fetter z Polti-Kometa, Kenneth Van Roy z Bingoal WB Team, Axel Huens z TDT-Unibet Team a Robbe Clayes z Tartelotto Teamu. Hoci v prvých momentoch bol rozdiel až 30 sekúnd, pelotón si neodpustil a dotiahol sa na skupinu.

ZAČÍNA LEZENIE

Zatiaľ čo horolezci útočili jeden po druhom, aby získali horolezeckú prémiu na 55. kilometri, bolo vidieť, že víťaz všeobecnej klasifikácie Timothy Dupont z tímu Tarteletto-Isorex zostal pozadu.

LEZECKÉ BONUSOVÉ VÝSLEDKY

Športovci opäť tvrdo súperili o oranžový dres sponzorovaný spoločnosťou Corendon Airlines. Prvým športovcom, ktorý získal prémiu za lezenie, bol Natnael Berhane z Beykoz Municipality Team. Druhý skončil Anton Schiffer z Bike-Aid Team, tretí Willem Jakobus Smith z China Glory Team, štvrtý Cedrid Bakke Chirstophersen z TDT-Unibet Team a piaty Alois Charrin z tímu Tudor.

ÚNIKOVÁ SKUPINA 7 ŠPORTOVCOV

Hneď po stúpaní sa od pelotónu odtrhla úniková skupina pozostávajúca zo siedmich pretekárov a šliapala do pedálov s náskokom 51 sekúnd. Do skupiny, ktorá sa vytvorila počas vrchárskej prémie, tentoraz pribudli Kamil Malecki z Q36.5 Pro Cyling a Anatoliy Budyak z Team Terengganu.

SNEHOVÉ SLIVKY NA STRANÁCH CESTY

S približujúcim sa 76. kilometrom sa časový rozdiel medzi pelotónom a únikovou skupinou zvýšil na 1 minútu a 12 sekúnd. Medzitým bolo vidieť, že sa spustil slabý dážď. Napriek teplote 9 stupňov sa na krajnici nahromadil sneh, čo spôsobilo, že športovci vyzerali zmätene. Farrukh Bobosherov z tímu Tashkent odstúpil z pretekov. Do cieľa naďalej prichádza 170 pretekárov. S prejazdom 83. kilometra sa na vrchole objavila hmla a časový rozdiel medzi únikovou skupinou a pelotónom sa zmenšil na 52 sekúnd. Dážď naďalej zvyšoval svoj účinok.

A POSLEDNÁ LEZECKÁ BRÁNA JE PREJDENÁ

Posledné stúpanie etapy sa uskutočnilo na 90. kilometri. Anatolij Budyak z tímu Terengganu bol športovcom, ktorý získal najvyššie bonusové body. Ďalšie poradie bolo nasledovné. 2- Kamil Malecki z Q36.5 Pro Cycling Team, 3- Cedric Bakke Chirstophersen z TDT-Unibet Team, 4- Marco Tizza z Bingoal WB Team, 5- Drew Morey z Kinan Team. Po prejdení brány sa k tejto pätici pridali ďalší dvaja pretekári a skupina ďalej šlapala pred pelotónom. Časový rozdiel bol daný ako 1 minúta a 20 sekúnd. 7 pretekárov začalo tempo ešte zvyšovať.

ČASOVÝ ROZDIEĽ SA TAVIA V SUCHOM PRIEBEHU

S ukončením dažďa a stanovením trate sa tempo únikovej skupiny znížilo, pretože rýchlosť pelotónu sa zvýšila na 60-70 kilometrov za hodinu. 20 kilometrov pred cieľom klesol časový rozdiel na 25 sekúnd a následne na 15 sekúnd. Dá sa povedať, že úniková skupina a pelotón sú teraz jednotné. Opäť bola vysoká pravdepodobnosť, že sa očakáva hromadný finiš. 5 kilometrov pred cieľom sa v pelotóne rozbehol pohyb. Odteraz ten, kto veril svojmu pedálu, buď utečie, alebo v posledných metroch ukáže svoju triedu a silu. A očakávané sa stalo. Pelotón sa dostal do hromadného cieľa. Víťazom etapy sa stal prvý pretekár, ktorý prešiel cieľom, Matevz Govekar z Bahrain-Victorious Team. Magentský farebný dres si oblečie Giovanni Lonardi z tímu Polti Kometa, ktorý sa v zajtrajšej etape vyšvihol na prvé miesto generálky.

NAJŤAŽŠIA ETAPA JE ZAJTRA

Tretí deň pretekov Tour of Antalya sa ako kráľovná pretekov pobeží lezecká etapa Kemer-Tahtalı. V tejto náročnej 136.7-kilometrovej lezeckej etape odhalia horolezci všetky svoje schopnosti a športovec, ktorý etapu vyhrá, s najväčšou pravdepodobnosťou prejde dlhú cestu ako víťaz pretekov.

PLAVKY SI NAŠLI SVOJICH MAJITEĽOV

Polti Kometa Giovanni Lonardi vyhral Magenta Mayo sponzorovanú AKRA, ktorá bola pridelená lídrovi celkovej klasifikácie. Metin Cengiz, viceprezident Tureckej cyklistickej federácie, obliekol 23-ročného talianskeho pretekára do svojho dresu.

Žltý dres Diana Travel, ktorý sa udeľuje najlepšiemu šprintérovi, vyhral Polti Kometa Giovanni Lonardi. Provinčný riaditeľ pre mládež a šport Antalye Yavuz Gürhan obliekol športovca do plaviek.

Natnael Berhane z Beykoz Belediyesi Spor vyhral oranžový dres Corendon Airlines sponzorovaný spoločnosťou Corendon Airlines, ktorý sa udeľuje najlepšiemu horolezcovi. Člen predstavenstva hotela AKRA Ali Ramiz Barut predstavil športovcovi plavky.

Jensen Plowright z tímu Alpecin-Deceuninck vyhral zelený dres sponzorovaný letiskom Fraport TAV Antalya, ktorý sa udeľuje lídrovi triedy Beyond Antalya. Generálny riaditeľ hotela AKRA Gökhan Polat obliekol novozélandského športovca do jeho plaviek.