Letnú školu metra Istanbul absolvovalo 383 detí

vytlačiť
vytlačiť

Metro Istanbul, jedna z dcérskych spoločností Istanbul Metropolitan Municipality (IMM), absolvovala Letnú školu Metro Istanbul, ktorú tento rok organizovala už druhýkrát v rámci letných aktivít IMM. 383 detí, ktoré sa počas leta zúčastnili na programe, ktorý sa konal v priestoroch Esenler Campus metra Istanbul, si na slávnostnom ceremoniáli prevzalo certifikáty.

Metro Istanbul, najväčší prevádzkovateľ mestského železničného systému v Turecku, zorganizoval druhý program Letnej školy Metro Istanbul v kampuse Esenler medzi 10. júlom a 1. septembrom v rámci letných aktivít IMM.

Počas leta; 383 detí sa zúčastnilo na tréningoch robotického kódovania, aikida, atletiky, kresleného filmu, komiksového workshopu, recyklačného workshopu, tréningu povedomia o ohni, bedmintonu, volejbalu, basketbalu, M-Farmer, Science Bus a tréningov práv detí, na IBB Prof. DR. Certifikáty si prevzal na slávnosti v Kultúrnom centre Adem Baştürk.

„Oslovili sme 24 detí z 383 okresov“

Pripomínajúc, že ​​sa s Istanbulčanmi stretávajú pri organizovaní podujatí v rôznych oblastiach od kultúry-umenia po šport odo dňa ich nástupu do funkcie, generálny riaditeľ Metro Istanbul Dr. Özgür Soy povedal: „Nikdy sme nevideli metro Istanbul obmedzené len na dopravné služby. Chceli sme sa podeliť o príležitosti, ktoré sme mali, s našimi susedmi a otvorili sme ľuďom z Istanbulu dvere našich kampusov, ktoré sa zdali byť zvonku obohnané štyrmi stenami. Vzbudilo to väčšiu pozornosť, ako sme čakali, a na Letnej škole Metro Istanbul, ktorú sme tento rok organizovali už druhýkrát v rámci letných aktivít IMM, sme oslovili 24 detí z 383 okresov, takže sme teraz expandovali aj mimo Esenler. Sme radi, ak sme malým príspevkom prispeli našim mamám, otcom a deťom. Vidieť túto usmiatu tvár našich detí stojí za všetko. „Naďalej sa budeme so všetkými našimi občanmi od 7. do 70. hodiny stretávať na Dňoch kina pod holým nebom a s deťmi a ich rodičmi na semestrálnych akciách, ktoré organizujeme počas semestrálnych prázdnin v našich areáloch,“ povedal.

„Letná škola metra Istanbul je jednou z najlepších prác, ktoré sme urobili s víziou nášho prezidenta Ekrema“

Soy uviedla, že letná škola Metro Istanbul, ktorá sa tento rok konala už druhýkrát, sa konala s veľkou účasťou:
„Keď sme tu dnes videli naše deti také šťastné, dodalo nám to veľké šťastie a energiu. V súlade s víziou, ktorú nám dal náš prezident Ekrem, nikdy nepovažujeme tieto miesta, tieto pozície, tieto miesta za svoje vlastné. Každú minútu si pamätáme, že sme volení ľuďmi a sme na misii slúžiť ľuďom. Jedna z najlepších vecí, ktoré sme s touto víziou urobili, bola letná škola Metro Istanbul. Za podporu ďakujeme hasičskému zboru IMM, oddeleniu sociálnych služieb, riaditeľstvu pre mládež a šport, Inštitútu Istanbul İSMEK a İSTAÇ, ktorí nás pri organizovaní tohto programu nenechali na pokoji. "Chceli by sme poďakovať riaditeľom, s ktorými sme spolupracovali od začiatku až do konca pri organizovaní týchto organizácií, a všetkým našim spoluhráčom, ktorí prispeli k programu letnej školy, aby naše deti prežili nezabudnuteľné leto."

Celkovo bolo poskytnutých 41 hodín výcviku so 300 inštruktormi

V programe „Letná škola metra Istanbul“, na ktorom sa zúčastnili vekové skupiny 2-4 a 7-10 rokov, pozostávali zo 11 semestrov po 14 týždňoch; Uskutočnilo sa robotické kódovanie, aikido, atletika, kreslený film, workshop komiksov, recyklačný workshop, školenie o uvedomení si ohňa, bedminton, volejbal, basketbal, M-farmár, vedecký autobus a školenia o právach detí. Celkovo bolo počas leta odpracovaných 41 hodín školenia na Letnej škole Metro Istanbul, kde bolo pripravených 14 rôznych programov so 300 školiteľmi. Zatiaľ čo ich deti sa zúčastňovali zábavných a vzdelávacích aktivít, rodičia, ktorí sa chceli zúčastniť rôznych umeleckých a vzdelávacích programov, ktoré sme organizovali.

📩 10/09/2023 13:26