9. september Izmirský polmaratón bol svedkom veľkého vzrušenia

Septembrový Izmirský polmaratón bol svedkom veľkého vzrušenia

101. medzinárodný Izmirský polmaratón z 11. septembra, ktorý sa konal na počesť 9. výročia oslobodenia Izmiru spod nepriateľskej okupácie, bol svedkom veľkého vzrušenia. Ceny víťazom vo všeobecnej klasifikácii odovzdal starosta metropoly Izmir. Tunç Soyer a Fatih Çintimar, prezident Tureckej atletickej federácie.

11. medzinárodný izmirský polmaratón z 9. septembra, ktorý organizovala metropolitná samospráva Izmiru, bol svedkom veľkého vzrušenia pri príležitosti 101. výročia oslobodenia Izmiru spod nepriateľskej okupácie. V maratóne, kde súťažilo 2 tisíc 500 ľudí; Ramazan Baştuğ sa umiestnil na prvom mieste v kategórii tureckých mužov a Bahar Atalay v kategórii žien. V celkovej klasifikácii mužov získal zlatú medailu Keňan Frankline Keitanyi, druhé miesto obsadil Keňan Meshack Kimutai Kibil a tretie miesto obsadil Ramazan Baştuğ. V kategórii žien preteky dokončila na prvom mieste Keňanka Ivyne Jeruto Lagatová, na druhom Bahar Atalay a na treťom Dilan Atak. Obyvatelia Izmiru podporili športovcov zúčastňujúcich sa maratónu potleskom na trase pretekov. V pretekoch sa zúčastnil aj zástupca generálneho tajomníka metropolitnej samosprávy Izmir Ertuğrul Tugay.

Soyer udelil ceny

V polmaratónskom behu na trase Cumhuriyet Square - İnciraltı - Cumhuriyet Square, všeobecná klasifikácia muži a ženy, všeobecná klasifikácia tureckých športovcov a športovkýň, ako aj 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55- 59 a 60-64 rokov Starosta metropolitnej samosprávy Izmir odovzdal trofeje a ocenenia víťazom skupín. Tunç Soyer, prezident Tureckej atletickej federácie Fatih Çintimar, provinčný riaditeľ pre mládež a šport İzmir Murat Eskici, zástupca generálneho tajomníka metropolitnej samosprávy İzmir Ertuğrul Tugay, vedúci oddelenia pre mládež a šport v Izmire Hakan Orhunbilge, prezident metropolitnej samosprávy İzmir Ersan Odaman klubu.

Orhunbilge: „Ľudia z Izmiru opäť bežali s veľkým nadšením“

Hakan Orhunbilge, vedúci oddelenia služieb pre mládež a šport metropolitnej samosprávy Izmir, uviedol, že zažili vzrušenie z polmaratónu 11. septembra, ktorý sa konal už 9. raz, a povedal: „Izmirčania opäť bežali s veľkým nadšením. . Účasť na polmaratóne bola vyše dvetisíc. Bol to príjemný pohľad,“ povedal. Ersan Odaman, prezident Mládežníckeho a športového klubu metropolitného mesta Izmir, povedal: „Deviaty september sme korunovali polmaratónskym behom. "Teraz budú všetky naše prípravy na Maratonİzmir," povedal.