Vyhlásený šampión ženskej futbalovej Superligy Turkcell

Vo finále ženskej futbalovej superligy Turkcell porazila metropolitná samospráva Ankary Fomget GSK Fenerbahçe 4:2 a stala sa šampiónkou.

Vo finále ženskej futbalovej superligy Turkcell sa na štadióne Izmir Alsancak Mustafa Denizli proti sebe postavili mesto Ankara Metropolitan Municipality Fomget GSK a Fenerbahce.

Žlto-tmavomodrí uzavreli prvý polčas stretnutia 9:1 gólom, ktorý v 0. minúte strelil Zenatha Coleman z pokutového kopu. Ankara Metropolitan Municipality Fomget GSK vyrovnal skóre gólom Daria Apaneschenko z pokutového kopu v pomere 90 + 8 a zápas dospel do predĺženia.

Ecem Cümert z Fenerbahce dostal v 95. minúte červenú kartu.

ABB Fomget GSK sa ujal vedenia 96:107 gólmi, ktoré strelil Armisa Kuc v 3. a 1. minúte. Zenatha Coleman síce v 110. minúte znížila na jeden, no Armisa Kuc, ktorý sa na pódiu objavil ešte raz v 114. minúte, stanovil skóre zápasu na 4:2. S týmto výsledkom vyhrala metropolitná samospráva Ankary Fomget GSK prvý šampionát Turkcellskej ženskej futbalovej superligy vo svojej histórii.

Ako najlepšie hráčky boli vybrané Alice Kusi a Zenatha Coleman z Fenerbahçe.