MTB Night Cup ukázal veľké vzrušenie

Jediný svetový medzinárodný nočný závod MTB Night Cup, organizovaný v rámci Sakarya Bike Festu, kde metropolitná samospráva Sakarya hostila hviezdnych športovcov, bol svedkom veľkého vzrušenia.

Metropolitná samospráva Sakarya tento rok ako každý rok hostí najprestížnejšie cyklistické preteky na svete. MTB horské bicykle, BMX supercross a medzinárodné preteky cestných bicyklov Tour Of Sakarya, ktoré sa budú konať v rámci Sakarya Bike Festu, prinesú vzrušenie na vrchol.

Obrovská organizácia, ktorá dnes odštartovala 1. etapou pretekov Tour Sakarya, pokračovala nočnými pretekmi. V Sunflower Cycling Valley odštartovali jediné svetové medzinárodné nočné preteky MTB Sakarya Night Cup.

S organizáciou Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) sa v najkomplexnejšom európskom zariadení rozpútal dych vyrážajúci boj. Hviezdne pedále prešli za tmy náročné trate na horských bicykloch, aby sa na konci pretekov dostali na pódium.

V pretekoch, ktorých sa zúčastnilo 20 žien a 36 mužov, sa bežala trať 4 metrov. Súťaž, v ktorej súťažili muži na 400 kôl a ženy na 7 kôl, trvala približne 6 hodiny. Na stupne víťazov sa postavili pretekári, ktorí absolvovali trate v najrýchlejšom čase v 2 samostatných kategóriách, ženy a muži.

V mužoch získal prvú medailu rakúsky cyklista Gregor Raggi s časom 1.15.32, druhý skončil Švajčiar Usrin Spescha a tretí Ukrajinec Dmytro Titarenko. V ženách skončila na prvom mieste kazašská atlétka Alina Sarkulova s ​​časom 1.18.38, druhá skončila Maďarka Virag Buzsaki a tretia skončila Kazaška Tatyana Geneleva.