Prvá etapa šampionátu MOTUL 2023 Türkiye Karting Championship sa konala v Perzskom zálive

Prvá etapa motokárového šampionátu MOTUL Türkiye sa konala v Perzskom zálive

Prvú motokárovú výzvu sezóny 2023, sponzorovanú spoločnosťou ICRYPEX, organizoval Bursa Uludağ Motor Sports Club (BUMOSK) 29. – 30. apríla, prvú časť šampionátu MOTUL Turkey Karting Championship, na TOSFED Körfez Track. Kým prvý deň Western Corporate Karting Race, kde sa konali tri preteky za účasti 5 pretekárov v 72 rôznych kategóriách, bol svedkom veľkej konkurencie pod dažďom, milovníci športu sledovali v nedeľu napínavé preteky za slnečného počasia.

V mikro kategórii, ktorá je otvorená pre športovcov vo veku 6-9 rokov, sa na prvom mieste umiestnila Doruk Sırnaç, na druhom Guido Ebergenyi Milicevic a na treťom Nihat Karadeniz, na treťom Can Özler, Rüzgar Evci a Cem Karakömür na treťom mieste v kategórii mini od 7 do 12 rokov. . Hakkı Dorum, Yağız Tekşan a Ayşe Çebi sa umiestnili na prvom mieste v kategórii juniorov od 12 do 15 rokov, kým Gün Taşdelen na prvom, Kerim Sulyak na druhom a Batı Ege Yıldırım na treťom mieste v kategórii seniorov nad 3 rokov. V majstrovskej kategórii nad 14 rokov obsadili prvé tri miesta Can Özdoğan, Murathan Gür a Barış Karadeniz. V kategórii junioriek sa na prvom mieste umiestnila Ayşe Çebi, na druhom Nisan Kalkavan a na treťom Leyla Sulyak, v seniorkách na prvom mieste Zeynep Çukurova a na druhom Sena Savaşer.

Na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal po pretekoch, boli víťazom odovzdané ceny.