Prehliadka Sakarya Storm na 119 kilometrovej náročnej trati

Prehliadka Sakarya Storm na náročnej trati kilometrov

V druhej etape 119-kilometrovej túry Sakarya, medzinárodných pretekov cestných bicyklov, ktoré sa začali v rámci Sakarya Bike Festu a po ktorých sa v meste s nadšením koná, sa šliapali do pedálov s cieľom získať šampionát. Organizácia Sakarya Metropolitan Municipality, Sakarya Bike Fest, ktorá je stredobodom záujmu záujemcov o cyklistiku z celého sveta a Turecka, pokračuje na plné obrátky.

Druhá etapa Tour Of

V Sunflower Cycling Valley, najkomplexnejšom európskom cyklistickom zariadení, začínajú jeden po druhom preteky v rôznych kategóriách, ktorých sa zúčastňujú stovky športovcov.

Druhá etapa Tour Of Sakarya sa dnes konala v gigantickej organizácii, ktorá zahŕňala MTB v oblasti horských bicyklov, Tour Of v kategórii cestných bicyklov a preteky BMX v kategórii supercross.

119 kilometrov vzrušenia

Zo štartovacieho bodu v údolí šliapali svetoví hviezdni športovci do pedálov, aby získali najvyššie skóre na trati, ktorá pokračuje presne 119 kilometrov.

Druhá etapa, v ktorej tvrdo súťažilo 13 tímov z 14 krajín a 87 športovcov, sa konala na trase Camili-Korucuk-Alandüzü-Beşevler-Akmeşe.

Dnešní víťazi

Iránsky atlét Saeid Safarzadeh z tímu Arvich Bike Center skončil na prvom mieste s časom 77 v náročnej etape, ktorú mohlo absolvovať 2.57.47 športovcov. Xianling Lyu, čínsky atlét z čínskeho národného tímu, bol druhý s časom 2.57.50, zatiaľ čo estónsky pretekár Martin Laas z tímu Astana skončil preteky na treťom mieste s časom 2.57.51.

V dôsledku pretekov 2. etapy sa vedenie celkovej klasifikácie nezmenilo. Metropolita Bereznyak, ktorý bol majiteľom oranžového dresu so svojím časovým vedením v prvej etape, neprišiel o celkové vedenie klasifikácie a oranžový dres s časom 2.57.50 v druhej etape. Tretia etapa pretekov (Sunflower Valley-Kaynarca) odštartuje opäť v piatok 19. mája zo Sunflower Cycling Valley.

Udelené ocenenia

Starosta metropoly Ekrem Yüce, funkcionári Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a športovci odovzdali svoje medaily športovcom, ktorí využili 3. a 4. etapu pretekov, ktoré budú pokračovať na rôznych trasách podľa poradia.

“Príďte a zdieľajte toto vzrušenie”

Prezident Yüce vo svojom prejave na ceremónii povedal: „Naša Sakarya je svedkom ďalšieho cyklistického festivalu. Ďalšou hrdosťou boli naše kontakty s UCI a investície do bicyklov, ktoré sme v našom meste urobili. Sakarya je teraz prvým mestom, ktoré vám napadne, keď príde reč na cyklistiku. Naše horské, cestné a superkrosové preteky sa začali a vzrušenie bude pokračovať asi 1 mesiac. Očakávame, že všetci naši športoví fanúšikovia sa k nám pridajú kontrolou kalendára. Pripojte sa k tomuto vzrušeniu, hostíme celý svet.“