250 tisíc študentov profitovalo zo zimných škôl, ktoré boli prvýkrát otvorené počas semestrálnej prestávky

Tisíc študentov profitovalo zo zimných škôl, ktoré boli prvýkrát otvorené počas semestrálnej prestávky
250 tisíc študentov profitovalo zo zimných škôl, ktoré boli prvýkrát otvorené počas semestrálnej prestávky

Po letných školách zorganizovalo ministerstvo národného školstva na zimných školách po prvýkrát tento rok bezplatné kurzy so zábavnými a inovatívnymi vzdelávacími prístupmi v štyroch oblastiach, a to „veda“, „umenie“, „matematika“ a „angličtina“. počas semestrálnej prestávky. Minister národného školstva Mahmut Özer oznámil, že 250-tisíc študentov navštevovalo zimné školy v štyroch rôznych odboroch.

Veľký záujem o kurzy

Zimné školy organizované v štyroch rôznych oblastiach, kde sa študenti učia zábavou s inovatívnymi prístupmi, sa tento rok prvýkrát konali v 81 provinciách. O kurzy bol veľký záujem. Zimnú školu, ktorú viedlo 5 845 učiteľov v 14 250 strediskách, navštevovalo približne XNUMX tisíc študentov.

22 tisíc kurzov, 55 rôznych workshopov

V zimnej škole, ktorá prebiehala za intenzívnej účasti študentov, bolo otvorených viac ako 81 tisíc kurzov v 22 provinciách. Zúčastnení študenti skonštatovali, že z kurzov odchádzali veľmi spokojní a kým si dopĺňali nedostatky, kurzy boli veľmi poučné a zábavné. Všetci žiaci 55. a 2. ročníka mali prospech z prírodovedných a umeleckých kurzov v 12 rôznych workshopoch v BİLSEMs. 55 rôznych workshopov v oblastiach ako robotika, umelá inteligencia, vývoj softvéru, letectvo a vesmír, obnoviteľná energia, techniky vedeckého výskumu, hry mysle sa spojilo so študentmi v rôznych regiónoch Turecka.

Minister Özer: Vždy budeme s našimi študentmi s inovatívnymi aplikáciami

Minister Mahmut Özer vo vyhlásení na túto tému povedal: „Ako ministerstvo národného školstva sme po prvýkrát otvorili letné školy minulé leto. Cez semestrálnu prestávku sme otvorili zimnú školu prírodovedy, umenia, matematiky a angličtiny v štyroch rôznych odboroch. Naši žiaci sa veľmi intenzívne zúčastňovali zimných škôl. Tieto kurzy využilo približne 250 tisíc študentov. Vždy budeme po ich boku zavádzaním rôznych praktík, aby sme zaistili, že naše deti dostanú to najkvalifikovanejšie vzdelanie a nenecháme ich samé.“ povedal.

Günceleme: 05/02/2023 13:21

Podobné inzeráty

Buďte prvý komentár

Zanechať Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*