Národné hádzanárske družstvo dievčat do 17 rokov postúpilo do finálovej skupiny

Národné hádzanárske družstvo dievčat U postúpilo do finálovej skupiny

Na 16. majstrovstvách stredomorskej hádzanárskej konfederácie dievčat do 17 rokov náš národný tím v hádzanej do 17 rokov vyhral všetky tri zápasy v skupine a postúpil do finálovej skupiny.

Reprezentanti zdolali vo včerajšom prvom zápase Tunisko 27:15 a následne v stretnutí zdolali domáce Grécko 19:17. Reprezentácia do 32 rokov, ktorá zvíťazila aj v dnešnom rumunskom zápase 24:17, skončila vo svojej skupine ako líderka a postúpila do finálovej skupiny.

V zápase hranom v športovej hale Traida v gréckom Nafpliu vyhral národný tím vo svojom prvom zápase nad Tuniskom všetky tri tretiny 9:3, 8:6 a 10:6 a vyhral zápas 27:15 a získal päť bodov.

V ostatnom odohratom včerajšom zápase sa reprezentácia dievčat do 17 rokov stretla s domácim Gréckom. Kým Grécko viedlo v prvej tretine 7:4, naše národné tímy viedli 9:5 v druhej tretine a 6:5 v tretej tretine, zápas vyhrali 19:17 a do tabuľky si pripísali štyri body.

Vo svojom poslednom zápase v skupine vyhral nad Rumunskom so skóre 9:10, 8:12 a 7:10 vo všetkých troch tretinách a získal päť bodov. Týmito výsledkami skončili naši reprezentanti na čele skupiny so 14 bodmi. Po zajtrajšom odohraní skupinových zápasov na šampionáte sa určí konečný rozpis skupiny.

Na šampionáte, kde súťaží deväť krajín, sa zápasy hrajú na tri obdobia, jeden bod sa udeľuje za každé vyhraté obdobie, polovica za obdobie končiace remízou, 2 body pre víťazný tím a jeden bod za každú remízu. Zápasy na šampionáte, kde prvé tri tímy vo svojich skupinách postúpia do finálovej skupiny Gréckej hádzanárskej federácie Youtube vysielať naživo na kanáli.

V dievčenskom národnom tíme U17 pod vedením hlavného trénera Serkana İnciho sú zaradené tieto atlétky:

Brankár: Betul Yilmaz, Hiranur Ozturk
Ľavé krídlo: Şilan Yılmaz, Viyan Asmin Avras, Ela Hüzmeli
Ľavý rozohrávač: Bugu Sonmez, Hande Muhcu
Stredný rozohrávač: Buket Seven, Öykü Doga Harmancı
Pravý rozohrávač: Ilayda Yuksel, Azra Ozturk
Pravé krídlo: Sümeyye Durdu, Seval Bozova, Ebrar Halime Kılıç
pivot: Zehra Karadavut, Sudenaz Kıyga
Technický personál: Serkan İnci (hlavný tréner), Tolga Köybulan (tréner), Ragıp Demirman (tréner), Nuray Güney (PSK. Performance), Simay Şahinoğlu (fyzioterapeut)