Majstrovstvá sveta vo futbale Skutočné zlato alebo imitácia, koľko kíl? Vrátia sa majstrovstvá sveta vo futbale?

Majstrovstvá sveta vo futbale Skutočné zlato alebo imitácia Koľko kilogramov sa vrátilo Majstrovstvá sveta vo futbale
Sú majstrovstvá sveta vo futbale skutočné zlato, je to falzifikát, koľko kilogramov sa vráti na majstrovstvá sveta vo futbale?

Majstrovstvá sveta, ktoré sa konajú každé 4 roky, sa opäť dostali do popredia finálovým zápasom v nedeľu 18. decembra. Kým Argentína, ktorá sa preslávila finálovým zápasom, vyhrala Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá sveta FIFA Skutočné zlato, Imitácia, Koľko kíl? Vrátia sa majstrovstvá sveta vo futbale? Jeho otázky boli zvedavosťou...

Sú majstrovstvá sveta vo futbale skutočné zlato?

Svetový pohár je z 6k zlata, váži 175 kilogramov 36,8 gramov, je vysoký 18 centimetra. Jeho základňa má dve vrstvy malachitu. Na dne pohára je 17 malých tabúľ s menami krajín šampiónov. Mená majstrovských krajín od roku 1974 sú spracované.

Vrátia sa majstrovstvá sveta vo futbale?

Na dne pohára je 17 malých tabúľ s menami krajín šampiónov. Tento región, kde sú od roku 1974 vyšívané mená majstrovských krajín, zaplní šampionát v roku 2038. Po krádeži v Brazílii sa trofej neudeľuje v plnej výške krajine, ktorá vyhrala šampionát. Trofej zostáva v krajine, ktorá vyhrala šampionát, iba 4 roky do ďalšieho finále Svetového pohára, po ktorom sa tejto krajine udelí pozlátená kópia.

História majstrovstiev sveta

Majstrovstvá sveta vo futbale sú medzinárodným futbalovým turnajom, na ktorom sa môžu zúčastniť mužské národné tímy členských krajín Medzinárodnej asociácie futbalových asociácií (FIFA), najvyššieho riadiaceho orgánu zodpovedného za futbal na medzinárodnom poli. Od prvého turnaja v roku 1930 1942. svetová vojna. Koná sa každé štyri roky, okrem rokov 1946 a XNUMX, ktoré sa pre XNUMX. svetovú vojnu nepodarilo zrealizovať.

V súčasnom stave turnaja existuje kvalifikačná fáza, ktorá trvá tri roky pred turnajom. Od dnešného dňa tímy, ktoré uspejú v kvalifikáciách, do ktorých sa môže zapojiť 211 členských krajín FIFA, súťažia v záverečnej fáze nazývanej finále Svetového pohára FIFA. Celkovo sa finále zúčastňuje 32 národných tímov, pričom hostiteľská krajina alebo krajiny sa priamo zúčastňujú bez kvalifikácie z dôvodu konania tohtoročného turnaja. Účastníci rozdelení do ôsmich skupín po štyroch tímoch si zmerajú sily v prvom kole, kde v tejto prvej fáze odohrajú jeden zápas s ostatnými tímami vo svojej skupine. Družstvá, ktoré dokončia skupiny na prvých dvoch miestach, postupujú do druhej fázy, ktorá sa hrá vyraďovacím systémom na jeden zápas. Zatiaľ čo víťaz finálového zápasu sa stáva šampiónom, zápas o tretie miesto sa hrá medzi porazenými v semifinále, aby sa určil tretí tím.

21 rôznych tímov vyhralo prvenstvo v celkovo 8 doteraz organizovaných turnajoch. Brazília, jediný tím, ktorý sa zúčastnil každého turnaja, je s piatimi získanými majstrovstvami najúspešnejším tímom v pohári. Taliansko a Nemecko po štyri; Argentína tri, Francúzsko a Uruguaj po dvoch; Anglicko a Španielsko získali po jednom šampionáte. Obhajcom titulu je Argentína, ktorá turnaj vyhrala v roku 2022.