Atlét z Bursa Hatice Kübra İlgün obsadil tretie miesto na svete

Atlét z Bursa Hatice Kubra Ilgun je majstrom sveta

Hatice Kübra İlgün, národná hráčka taekwonda z Bursa Metropolitan Belediyespor, uspela ako tretia na svete do 57 kilogramov na majstrovstvách sveta v Taekwondo v Mexiku.

Hatice Kübra İlgün, olympijská medailistka v taekwondistovi klubu Bursa Metropolitan Belediyespor, nás aj naďalej robí hrdými svojimi úspechmi na turnajoch, ktorých sa zúčastnila. İlgün, ktorá reprezentovala našu krajinu v kategórii žien do 57 kilogramov na svetovom šampionáte v Taekwondo, ktorý sa konal v Mexiku, dokázala získať bronzovú medailu na podujatí, ktoré bolo najväčšou organizáciou roka v taekwonde, a pridelila kvóty pre olympijské hry v Paríži 2024.

Na šampionáte, kde sa predstavilo okolo 123 športovcov zo 750 krajín, národný taekwondista, ktorý prešiel prvým kolom bez zápasu, porazil v posledných 32 kolách Alisson Montano zo Salvadoru a v posledných 16 kolách čelil Stacey Hymer z Austrálie. . Vo štvrťfinále sa presadila Hatice Kübra İlgün, ktorá v tomto kole porazila svoju súperku. Do semifinále postúpila a medailu si zabezpečila Hatice Kübra İlgün, ktorá si vo štvrťfinále poradila s Maročankou Nadou Laarajovou. Hatice Kübra İlgün, ktorá v boji o finále čelila Chia-Ling Lo z Taiwanu, podľahla svojej súperke 2:1, získala bronz a stala sa treťou na svete.