Konali sa posledné preteky tureckého šampionátu na dráhe AVIS 2022

Konali sa posledné preteky AVIS Turkey Track Championship
Konali sa posledné preteky AVIS 2022 Turkey Track Championship

Piate a posledné preteky AVIS 2022 Turkey Track Championship, ktoré organizoval Ülkü Motorsports Club pod sponzorstvom ICRYPEX, sa konali v İzmir Ülkü Park 26. – 27. novembra. V organizácii, kde sa na trať postavilo celkovo 16 áut, 7 v superskupine a 23 v maxi skupine, bola veľká konkurencia najmä v oboch pretekoch superskupiny.

V oboch pretekoch skupiny Maxi sa prvé 3 rady nezmenili. Turgut Konukoğlu z tímu Bitci Racing zakončil víkend dvojnásobným víťazstvom, druhé miesto obsadil Barkın Pınar z rovnakého tímu a tretie miesto obsadil Zekai Özen. Konukoğlu vyhral 10 z 8 pretekov v tejto sezóne a s týmito výsledkami vyhral AVIS 2022 Turkey Track Maxi Group Championship.

Andrea Furci z Liqui Moly H2K Racing Team v prvých pretekoch superskupiny v sobotu a Ümit Ülkü z Ülkü Motorsport sa stali menami, ktoré sa podelili o prvé preteky v druhých pretekoch v nedeľu. V dôsledku námietok vznesených po pretekoch sa však výsledky nestali oficiálnymi a rozhodlo sa, že budú vyhlásené neskôr po skúškach technickej a športovej komisie.