Jose Butron sa stal majstrom Európy motokorov

Jose Butron sa stal majstrom Európy na motocykloch

Vo finále MXGP v Afyonkarahisare, kde súťažia najlepší motokrosári sveta, bol určený európsky motokrosový šampión sezóny 2022. Šampiónom sa stal Španiel Jose Butron z KTM, druhé a tretie miesto si rozdelili Slováci Tomáš Kohút a Simon Jost z KTM. Rebríček značiek bol KTM, Husquvana a Honda.

Jose Butron vyhral etapu EMXOpen TURKEY, o druhé a tretie miesto sa podelili Tomas Kohút a Michael Sandner.

Jose Butron vyhral prvé preteky v EMXOpen TURKEY a vyhlásil svoje prvenstvo. Ďalšími dvoma menami na stupni víťazov boli Slováci Tomáš Kohút a Simon Jost z KTM.

Druhý pretek v EMXOpen TURKEY dnes vyhral Rakúšan Michael Sandner z KTM, druhé miesto obsadil Slovák Tomas Kohut z KTM. Z tretieho miesta sa na pódium dostal Jose Butron, ktorý ukončil sezónu ako šampión.

Mustafa Çetin 8., Batuhan Demiryol 9., Ömer Uçum 11., Şakir Şenkalaycı 12., Eray Esentürk 15., Mevlüt Kolay 16., Sevlüt Kolay 17., Ethğğğğür 18., Burak T19, KEY, 20. etapa skončil z Turecka. , Murat Başterzi 21. a Tuğrul Dursunkaya 22.