Prvá pilotka na pódiu po 30 rokoch v tureckom dráhovom šampionáte

Prvá pilotka na pódiu po rokoch v tureckom dráhovom šampionáte

Seda Kaçan, ktorá nasledovala svoju vášeň pre motoristický šport a navštevovala školenia v tejto oblasti, a ktorá sa napriek rušnému obchodnému životu nevzdala svojich snov, sa stala prvou pilotkou, ktorá vyhrala druhé etapové preteky tureckého šampionátu na dráhe, ktorý sa konal v dňoch 20. – 21. augusta na dostihovej dráhe Izmit Körfez.

Seda Kaçan, prvá atlétka, ktorá štartovala na tureckom dráhovom šampionáte po 30 rokoch, mala rýchly štart do sezóny s časmi, ktoré dosiahla so svojím tímom Bitci Racing od svojich prvých pretekov. Seda, ktorá v 2. pretekárskom týždni dokončila preteky na 3. mieste a získala prvé pódium na trati, sa stala prvou pilotkou, ktorá po 30 rokoch nielen súťažila, ale aj získala pódium! Seda, ktorá dosiahla významné úspechy v dokazovaní, že v motoristickom športe nezáleží na pohlaví, chce v tomto úspechu pokračovať počas celej sezóny.

Seda Kaçan si myslí, že mladé ženy v Turecku nie sú dosť odvážne na to, aby si splnili svoje sny. Seda Kaçan hovorí, že týmto úspechom chce dať odkaz všetkým mladým ľuďom, že „žiadna prekážka vám nemôže stáť v ceste, ak chcete“, a svoj vlastný príbeh rozpráva takto:

„Smutným faktom je, že 62 % mladých žien verí, že pred ich snami stoja prekážky. Mal som 27 rokov, keď som mal možnosť začať s motoristickým športom. Navyše som už roky v biznise, takže som dosť zaneprázdnený. Napriek tomu som sa nenechal týmito prekážkami zastaviť. Každý predo mnou vymenoval prekážky, ako začať s týmto športom, v ktorom dominujú muži, navyše v tomto veku. Nikoho som nepočúval, odpovedal som svojimi hrnčekmi. V minulej sezóne som sledoval turecký motokárový šampionát, aby som získal pretekárske skúsenosti. Mojím skutočným snom však bolo pretekať s autom. Som veľmi šťastný, že som si tento rok splnil sen s tímom ako Bitci Racing, ktorý vo svojom prvom roku vyhral 5 majstrovstiev. Celý tím, najmä náš tímový riaditeľ İbrahim Okyay, ma veľmi podporuje. Ako žena som veľmi šťastná a hrdá na to, že po 30 rokoch mám prvýkrát na pódiu pilotku. Som tiež veľmi rád, že môžem inšpirovať svojich priateľov úspechmi, ktoré som dosiahol v pretekoch.“