Ženský vodnopólový tím İzmir porazil Galatasaray a dosiahol šťastný koniec

Vodnopólový tím žien Izmiru porazil Galatasaray a dosiahol šťastný koniec
Vodnopólový tím žien İzmir porazil Galatasaray a dosiahol šťastný koniec

Ženský tím vodného póla İzmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club porazil Galatasaray a dosiahol šťastný koniec. minister Tunç Soyer„Tento šampionát ženám z Izmiru veľmi vyhovuje,“ povedal. Ženský tím vodného póla z Metropolitného mesta Izmir sa stal šampiónom, keď porazil Galatasaray 22. – 24. júla v Istanbule. Starosta metropolitnej obce Izmir vo svojom príspevku na svojich účtoch na sociálnych sieťach Tunç Soyer„Tento šampionát ženám z Izmiru veľmi vyhovuje. Blahoželám našim športovcom z metropolitnej obce Izmir, ktorí sa stali majstrami Turecka porážkou Galatasaray v 1. lige vodného póla. Dali ste nám veľkú hrdosť a vzrušenie. Nech je váš úspech vždy úspešný."

Galatasaray je druhý, METU je tretí

Mládežnícky a športový klub metropolitnej samosprávy İzmir sa stretol s posledným šampiónom Galatasarayom ​​vo finálovom zápase 1. ligy veľkého ženského vodného póla v istanbulskej plavárni Tozkoparan, kde sa zúčastnilo šesť tímov. Tím ženského vodného póla İzmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club, ktorý ukončil prvú tretinu vpredu so skóre 3:1, ukončil polčas s výhodou 7:3. Tím, ktorý pokračoval v dominancii so skóre 8-4 v tretej tretine, vyhral zápas s víťazstvom 10-7 a stal sa majstrom. Kübra Kuş strelil v zápase 5 gólov, Selina Çolak 4 a Hanzade Dabbağ 1 gól.

V šampionáte, kde bol Galatasaray druhý, ukončila Middle East Technical University (METU) sezónu na treťom mieste.