Pokojné majstrovstvá v kanoe v Turecku v Eskişehire berú dych

Pokojné turecké majstrovstvá v kanoe v Eskisehir vám vyrážajú dych

„Majstrovstvá Turecka v pomalom kanoe“, ktoré sa konali v Eskişehire v spolupráci s Tureckou kanoistickou federáciou a metropolitnou samosprávou Eskişehir, boli svedkom veľkého vzrušenia. Po dychberúcich pretekoch si víťazné tímy a športovci prevzali ocenenia na slávnostnom ceremoniáli. Mehmet Ali Duman, športovec z Eskişehir Metropolitan Youth and Sports Club, sa stal šampiónom v kategórii C1 a stal sa 2. v Turecku ako tím.

Majstrovstvá Turecka v kanoe Eskişehir Durgunsu, ktoré sú súčasťou programu Tureckej kanoistickej federácie na rok 2022, boli doplnené pretekmi na 1000, 500 a 200 metrov v kategóriách „Dospelí, Juniori, Stars, Juniors, Mini-Kids muži a ženy“.

14 klubov a 29 športovcov zo 265 provincií bojovalo o medaily na šampionáte v rybníku Sarısungur, ktorý realizovala metropolitná samospráva v Mamuca, okres Odunpazarı, a má aj olympijskú kanoistickú dráhu a automatický výjazdový systém.

Obyvatelia Eskişehiru, ktorí prišli do rybníka Sarısungur s autobusovými kruhovými službami a súkromnými vozidlami na šampionát, ktorý bol svedkom krutých bojov počas 3 dní, pozorne sledovali toto zvláštne vzrušenie.

Kým 1. deň šampionátu bol zavŕšený kvalifikačnými a finálovými jazdami na 1000 metrov, 2. deň sa konali kvalifikačné a finálové preteky na 500 metrov a 3. deň sa konali vyraďovacie a finálové preteky na 200 metrov.

Po pretekoch, ktoré boli svedkami veľkého boja, boli športovci a tímy, ktoré sa dostali na šampionát, slávnostne odmenené.

Športovec Eskişehir Metropolitan Youth and Sports Club Mehmet Ali Duman sa stal šampiónom v kategórii C1 na 200 metrov a 500 metrov na tureckom šampionáte. Metropolitný mládežnícky a športový klub Eskişehir obsadil druhé miesto v Turecku v kategórii veľkých mužov ako tím.

medaily pre športovcov, ktorí sa umiestnili na pretekoch a ich poháre pre kluby; Zástupca starostu metropolitnej samosprávy Eskişehir Mustafa Önder, prezident metropolitného klubu mládeže a športu Eskişehir Oğuzhan Özen, vedúci oddelenia mládežníckych a športových služieb metropolitnej samosprávy Eskişehir Mehmet Ali Çeliksoy, predstavitelia Tureckej kanoistickej federácie a členovia protokolu.

Športovci, ktorí sa zúčastňujú pretekov, poďakovali mestskej samospráve Eskişehir za ich hosťovanie a povedali: „Mali sme vynikajúce majstrovstvá so všetkým, ako pred pretekmi, tak po nich, ako aj so zázemím. Radi by sme poďakovali starostovi metropolitnej samosprávy Yılmazovi Büyükerşenovi a tým, ktorí prispeli k organizácii.”