Büyükçekmece Bay Plavecké preteky na otvorenom mori Dychberúce

Buyukcekmece Bay Plavecké preteky na otvorenom mori Dychberúce

120. ročník Büyükçekmece Bay Open Sea Swimming Race sa konal v Büyükçekmece s veľkým nadšením za účasti 4 pretekárov. V organizácii organizovanej celkovo v 20 kategóriách súťažili pretekári na 5 metrovej trati.

Veľkú pozornosť športovcov vzbudila súťaž v plávaní na otvorenom mori v zálive Büyükçekmece, ktorá sa tento rok organizovala už po štvrtýkrát v spolupráci s olympijským plaveckým klubom Boğaziçi a samosprávou mesta Büyükçekmece. Kým športovcov na pobrežie Mimar Sinan prepravili člny, oni sa ponorili do vody. Keď sa preteky začali vyhlásením o štarte, športovci doplávajú do cieľa, na pláž Büyükçekmece Albatros.

Na podujatí, ktorého sa zúčastnilo 120 pretekárov, sa súťažilo v 20 kategóriách. Na 5-metrovej trati, na ktorej sa zúčastnili aj medzinárodní športovci, bola veľká konkurencia. Evren Durak v celkovej klasifikácii mužov a Sanem Dilek sa umiestnili na prvom mieste s časom 1 hodina, 20 minút a 38 sekúnd v celkovej klasifikácii žien s výsledkom 1 hodina 31 minút 36 sekúnd.

“Každý rok získava viac pozornosti”

Starosta Hasan Akgün, ktorý urobil vyhlásenie o pretekoch v plávaní na otvorenom mori, ktoré sa konali po štvrtýkrát v Büyükçekmece, povedal: „Dnes bude súťažiť 4 športovcov na pretekoch v plávaní na otvorenom mori v zálive Büyükçekmece, ktoré organizujeme spolu s Tureckou plaveckou federáciou a Olympijský plavecký klub Bospor. Preteky v plávaní na otvorenom mori, ktoré organizujeme už 120 roky a každým rokom priťahujú čoraz väčšiu pozornosť, boli tento rok svedkom príjemného a súťažného zápolenia. Blahoželám našim plavcom a tým, ktorí prispeli.“

“Otvoríme Büyükçekmece pre medzinárodnú účasť”

Prezident olympijského plaveckého klubu Bospor Ahmet Selami Vanlı povedal: „Preteky v zálive Büyükçekmece sú jediné preteky v plávaní na otvorenom mori na 5 12 metrov v Turecku. Náš program zahŕňa ultramaratóny ako Mudanya Bay 27 kilometrov, Gökçeada 39 kilometrov a Iskenderun Bay XNUMX kilometrov. Pripravili sa potrebné štúdie, náš spis je vo federácii. Preteky tu otvoríme medzinárodnej účasti,“ povedal.

Medaily našli svojich majiteľov

Na konci pretekov, kým pretekári prechádzali na odpočívadlo, bolo zabezpečené aj občerstvenie. Nakoniec sa slávnostné odovzdávanie cien konalo v organizácii. Ümit Kemal Cengiz, ktorý sa umiestnil na 23. mieste (2021:1:1) na 12. plaveckom ultramaratóne v Iskenderun Bay, ktorý sa konal 47. októbra 13, a Emre Seven, ktorý skončil na druhom mieste (2:16:02), si prevzali pohár z rúk starostu Büyükçekmece DR. Predniesol ho Hasan Akgün.

Na 4. ročníku plaveckých pretekov v otvorenom mori v zálive Büyükçekmece odovzdali svoje poháre a medaily Evrenovi Durakovi (1:20:38), Alimu Oraloğluovi (1:27:20) a Ümitovi Kemalovi Cengizovi, ktorí sa umiestnili v celkovej klasifikácii. protokol. V generálke žien sa na stupne víťazov presadili Sanem Dilek (1:31:36), Nafie Kala (2:03:36) a Şebnem Kosova (2:04:24). Ocenenia športovcom odovzdal primátor Akgün a poslanci mestského zastupiteľstva.