Azize Bekar obsadil prvé miesto v tureckom cyklistickom šampionáte

Azize Bekar vyhráva turecké majstrovstvá v cyklistike

Azize Bekar z Duru Bulgur Performance Club získala prvé miesto v dvoch kategóriách, v ktorých súťažila na tureckom cyklistickom šampionáte, ktorý bol organizovaný s podporou mesta Gaziantep Metropolitan Municipality. Singlovi sa podarilo prejsť cieľom na prvom mieste v časovke jednotlivcov na cyklistickej trati a cestných pretekoch.

Výkonnostný športový klub Duru Bulgur, ktorý od svojho založenia v roku 2003 dosiahol pozoruhodné úspechy vo všetkých odvetviach, v ktorých súťaží, a to vštepovaním športu a športovej disciplíny najmä dievčatám, k svojim úspechom pridal jeden nový. Na tureckých majstrovstvách v cyklistike, ktoré sa konali v Gaziantepe, sa o svoje tromfy v 247 rôznych kategóriách podelilo 16 športovcov. Azize Bekar z Duru Bulgur Performance Club, ktorý sa pretekov zúčastnil, dosiahol veľký úspech, keď sa umiestnil na prvom mieste v oboch kategóriách.

Prvé preteky sa konali 24. júna v kategórii „Elite Women“. Azize Bekar absolvoval trať v najkratšom čase v pretekoch, kde pretekári štartovali s minútovými intervalmi. Druhá trať sa konala 25. júna. Bekar, ktorý sa zúčastnil cestných pretekov, dokázal poraziť cieľ ako prvý tým, že šliapal do pedálov oveľa rýchlejšie ako jeho konkurenti.

Na konci šampionátu, ktorý bol svedkom krutých bojov, starostka metropolitnej obce Gaziantep Fatma Şahin, prezident tureckej cyklistickej federácie Emin Müftüoğlu a vedúci oddelenia služieb pre mládež a šport GBB Zekeriya Efiloğlu odovzdali víťazným súťažiacim a tímom svoje trofeje a medaily.

Športový klub Duru Bulgur Performance, ktorý spája 1152 licencovaných športovcov pod jednou strechou, dosahuje veľké úspechy najmä v kategórii bicyklov.