2. etapa MOTUL Turkey Karting Championship sa konala v Uşaku

MOTUL Turkey Karting Championship Feet ukončené

MOTUL 2022 Turkey Karting Championship V dňoch 2. – 11. júna sa v Usaku konali preteky 12. etapy za účasti 49 pretekárov. Organizoval Športový klub Kütahya Çini s prispením ICRYPEX a obce Uşak, v rámci 30. augusta 100. výročia provinčného riaditeľstva pre mládež a šport v Uşaku organizoval počas dvoch dní súťažné preteky v 5 rôznych kategóriách.

V kategórii mini s 12 pretekármi si prvé miesto vybojoval Can Özler z DRT, druhá bola Erin Ünlüdoğan a tretí Teoman Hoskin z tímu BOM Karting. V mini ženách si prvé miesto vybojovala Melek Dorum z DRT. V juniorskej kategórii s 10 pretekármi sa na druhom mieste umiestnili Emir Tanju z tímu DRT, Hakkı Dorum z rovnakého tímu a Ayşe Çebi z rovnakého tímu a na prvom mieste Ayşe Çebi z tímu DRT, na treťom tímová kolegyňa Leyla Sulyak a Zeynep Büyükpınar. v klasifikácii junioriek.

V seniorskej kategórii s najvyššou účasťou s 18 pretekárkami sa na prvom mieste umiestnil Kerim Sulyak z tímu BOM Karting, na druhom mieste sa umiestnil Berk Kalpakoğlu a na treťom mieste Gün Taşdelen z tímu DRT, pričom v klasifikácii senioriek sa umiestnil Sena Savaşer, Ayda Biter z druhého tímu BOM Karting a Sude Nur Yurdagül tretí. Pódium kategórie Master, v ktorom sa na trať postavilo 6 pretekárov, sa sformovalo ako prvý Cem Aşık, druhý Mehmet Çınar a tretí Aytaç Biter. V organizácii, kde tím DRT (Dynamic Racing Team) získal prvé miesto tímov, sa Demir Uyan umiestnil na prvom mieste v TOSFED Micro Support Cup, ktorý je otvorený pre športovcov vo veku 6-9 rokov, kým Doruk Sırnaç skončil na druhom a Na treťom mieste skončil Teoman Tanrısever.

MOTUL 2022 Turkey Karting Championship bude pokračovať tretími pretekmi, ktoré sa budú konať v Istanbule v Tuzla Karting Clube 02.-03. júla.