24 hodín Le Mans sa pretekalo proti pneumatikám Goodyear

Polhodinová scéna v Le Mans na boj s pneumatikami Goodyear

Vo svojom druhom roku ako jediný partner pneumatík kategórie LMP24 na 2-hodinových pretekoch Le Mans preukázal Goodyear veľmi silný výkon, odolnosť a stabilitu.

2 vozidiel v triede LMP27 odštartovalo preteky s pneumatikami Goodyear. V porovnaní s vlaňajškom, prvým rokom, v ktorom bola značka jediným partnerom svetového šampionátu vytrvalostných pretekov FIA a Európskej série Le Mans, teda s pneumatikami Goodyear súťažili o dve vozidlá viac. Neúnavný tím poskytol tímom prevádzkovú a konfiguračnú podporu, ako aj pneumatiky.

Tieto preteky boli najväčším projektom značky v Le Mans od návratu Goodyearu do organizácie v roku 2020. Rok 2022 sa zapísal do histórie aj ako rok, v ktorom Goodyear po roku 31 servisoval najviac vozidiel, keď s pneumatikami Goodyear súťažilo 1979 vozidiel.

Viac ako 2 2.500 pneumatík bolo použitých v tréningových, kvalifikačných a pretekárskych etapách v kategórii LMP600. Počas pretekov zostala každá sada pneumatík v prevádzke 44 km alebo XNUMX kôl. To je ekvivalent štyroch tankovaní, čo dáva tímom značný čas v boxovej uličke.

Výsledok pretekov: Auto JOTA číslo 2 vyhralo triedu LMP38

V kategórii LMP2 preteky vyhralo auto s číslom 38, v ktorom súťažili Roberto Gonzalez, Antonio Felix Da Costa a William Stevens. Do pretekov štartovali z tretieho miesta, trio sa hneď na začiatku boja dostalo do vedenia a preteky dokončilo v predstihu.

Tím Prema Orrlen obsadil 2. miesto na sedadle jazdca s Robertom Kubicom, Louisom Deletrazom a Lorenzom Colombom, nasledovaný druhým vozidlom JOTA s číslom 28.

Vozidlo United Autosport s číslom 22 a dva vozy WRT, ktoré boli pred pretekmi tri obľúbené, sa zrazili v prvej zákrute a spadli dozadu.

Kým neskoršie časti pretekov prebehli relatívne pokojne, 27 z 26 áut, ktoré preteky odštartovali, dokázalo prejsť cieľom.

Práca Goodyear v Le Mans stále viac pokračuje

Manažér programu Goodyear Endurance Mike McGregor povedal: „Náš výkon na ihrisku v Le Mans demonštruje úroveň služieb, ktoré poskytujeme tímom. Viac ako 40 inžinierov a technického personálu v našom tíme pracovalo nepretržite, čím sa zabezpečilo, že pneumatiky budú doručené včas. Boli sme veľmi spokojní s výkonom a spoľahlivosťou najnovších uniformných hladkých pneumatík. Hoci počasie bolo počas celej súťaže mimoriadne vhodné na pretekanie, stredné a mokré pneumatiky používané v predchádzajúcich rokoch sme nahradili jednou mokrou pneumatikou, vďaka čomu sú naše prevádzky výrazne plynulejšie. V dôsledku toho sa nám podarilo znížiť počet pneumatík, ktoré sme museli vyrobiť a prepraviť, o 30 % v porovnaní s minulým rokom.“

Riaditeľ Goodyear Motorsport pre región EMEA Ben Crawley povedal: „Goodyear je hrdý na to, že vstupuje do druhého roku ako jediný dodávateľ triedy LMP2. Táto organizácia je jedným z najťažších pretekov sezóny. Poskytnutie jedinej všestrannej hladkej pneumatiky má nielen technické, ale aj pracovné sily. Na podporu každého tímu v kategórii LMP2 potrebujeme prideliť expertov v teréne. Goodyear pokračuje v rozširovaní svojich aktivít v oblasti vytrvalostných pretekov. Tohtoročné preteky boli najväčšie Goodyear za posledných 43 rokov. V druhom roku, kedy všetky autá triedy LMP2 súťažili s pneumatikami Goodyear, by som rád poďakoval tímom za spoluprácu a úžasný úspech, keď 27 vozidiel z 26 prešlo cieľovou čiarou.“