V materských školách İZELMAN rastie láska k pôde

V materských školách IZELMAN rastie láska k pôde
V materských školách İZELMAN rastie láska k pôde

Vďaka poľnohospodárskej dielni zriadenej v pobočke EVKA-4 v materských školách İZELMAN metropolitnej samosprávy İzmir študenti pozorne sledujú vývoj ovocia a zeleniny a sú zapojení do výrobného procesu.

Metropolitná samospráva Izmir, ktorá je príkladom pre Turecko so svojimi poľnohospodárskymi projektmi, vštepuje lásku k pôde už od detstva. Študenti sú zapojení do výrobného procesu s poľnohospodárskou dielňou realizovanou v Bornovej EVKA – Vzdelávacie centrum škôlky a materskej školy Yeşiltepe 4 materských škôl İZELMAN.

Študenti, ktorí sa prostredníctvom aplikovaných kurzov, ktoré navštevujú v Can Yücel Seed Center, učia, ako treba chrániť semená Anatólie a aká dôležitá je ich produkcia, aplikujú poznatky, ktoré sa naučili v centre, v záhrade svojej školy. Malí žiaci zažívajú radosť z pestovania produktov ako sú zemiaky, paradajky, uhorky, baklažány, petržlen a kôpor ručičkami. V škole, kde sú žiaci každý deň integrovaní do pôdy, sú deti svedkami rastu a pristavovania sa produktov, ktoré poznajú z každodenného života.

Naučili sa dôležitosť výroby

Nesrin Derya Yiğit, manažérka materských škôl İZELMAN Bornova EVKA – 4 Yeşiltepe Vzdelávacie centrum škôlky a škôlky, povedala, že pozorovacie schopnosti detí sa zlepšili tým, že boli svedkami výchovného procesu, a povedala: „Chceli sme zdôrazniť dôležitosť semien predkov v našej škole. Naším najväčším cieľom bolo, aby sa naše deti naučili poľnohospodárstvo tým, že robili a videli. Naše deti sú nielen svedkami rastových štádií produktov konzumovaných na našom stole, ale aplikujú aj proces premeny týchto produktov späť na semená po ich konzumácii v našej záhrade. Zasadili sme si zeleninu a naši študenti sa sem chodia pozerať takmer každý deň a veľmi sa tešia, či kvety rozkvitli alebo vyrástli. Naučili sa, že je dôležité vyrábať životom.“

Podobné inzeráty

Buďte prvý komentár

Yorumlar