Majsterka sveta národná boxerka, Ayşe Çağrıır Kto to je, koľko má rokov, odkiaľ je?

Majsterka sveta národná boxerka Ayse Cagirir Kto je Odkiaľ má rokov?
Majster sveta národný boxer, kto je Ayşe Çağrıır, koľko má rokov, odkiaľ je?

Historický úspech našej národnej boxerky Ayşe Çağırır… Národnej boxerke, ktorá na majstrovstvách sveta žien v boxe súťažila do 48 kg, sa podarilo stať sa majsterkou sveta, keď porazila svoju kazašskú súperku Aluu Balkikakuvovú! Takže, kto je Ayşe Çağrıır, koľko má rokov a odkiaľ je?

Veľký úspech zožala Ayşe Çağırır v tureckom boxe, ktorý zažíval svoje zlaté časy. Ayşe Çağrıır, ktorá je majsterkou sveta do 48 kg, dala svoje meno do povedomia celého sveta. Tu sú podrobnosti o úspechu nášho národného boxera a informácie o jeho životnom príbehu..

Historický úspech od Ayşe Çağrıır!

Ayşe Çağrıır zdolala Aluu Balkibekovaya z Kazachstanu a stala sa majsterkou sveta vo finále svetového šampionátu žien v boxe, ktorý organizuje Medzinárodná boxerská asociácia (IBA) Turecko.

Kto je Ayşe Çağrıır?

Národná boxerka Ayşe Çağrıır sa narodila v roku 1995. Vyštudoval odbor učiteľstvo telesnej výchovy a športu. 27-ročný boxer je vysoký 1,60 metra a váži 48 kilogramov.

Na majstrovstvách Európy žien v boxe 2014, ktoré sa konali v Bukurešti, hlavnom meste Rumunska, získala bronzovú medailu v kategórii do 48 kg.

Na Majstrovstvách sveta v boxe žien v roku 2022, ktoré organizuje Medzinárodná boxerská asociácia (IBA) v Başakşehir Youth and Sports Facilities v tureckom Istanbule, Ayşe Çağrıır získala zlatú medailu, keď vo finále v kategórii do 48 kg zdolala Kazašku Aluu Balkibekovú 3:2. Do finále sa dostala tak, že v posledných 32 kolách porazila Uzbeku Marjonu Savrievovú, v posledných 16 kolách Francúza Rima Bennama, v semifinále Britku Demie-Jade Resztanovú vo štvrťfinále 5:0 a Argentínčanku Aldanu Florenciu Lopezovú 4:1 v semifinále. .