1915 Çanakkale Bridge Gallipoli Triatlon dokončený

Canakkale Bridge Gallipoli Triatlon dokončený

Historické krajiny, ktoré boli svedkami vojny v Çanakkale hostili v roku 107 triatlon na moste Çanakkale Gallipoli Triatlon v 1915. ročníku svätého boja. Dvojdňové preteky, na ktorých sa zúčastnili najúspešnejší triatlonisti Turecka, zorganizovala Turecká triatlonová federácia a s podporou miestnych samospráv a sponzorských spoločností.

V organizácii, kde sa prvý deň konali preteky v duatlone na štandardnú vzdialenosť a v triatlone na štandardnej vzdialenosti, sa posledný deň konali preteky v triatlone na dlhé trate vrátane prejazdu cez most Çanakkale v roku 1915, ktorý bol otvorený v marci.

Zatiaľ čo Öztan Velipaşalar získal prvé miesto s cieľovým časom 02:13:58 u mužov vo vekovej skupine štandardnej vzdialenosti v duatlone, víťazom v rovnakých pretekoch sa stal Gonca Piric s časom 02:44:17. V pretekoch v triatlone na štandardnej vzdialenosti, ktoré sa konali tiež prvý deň, sa vo vekovej kategórii mužov umiestnil na prvom mieste Metin Akbaba s časom 02:24:50 a v kategórii žien Şennur Parlak Öner s. konečný čas 02:51:10.

V druhý deň organizácie sa konalo premiérovo v histórii svetového triatlonu. Gallipoli Triatlon, o ktorý prejavila mimoriadny záujem Svetová triatlonová asociácia, spolu s istanbulským Bosporským triatlonom s prejazdom cez kontinent odštartoval štart v podaní úžiny Çanakkale a veliteľa posádky kontradmirála Mustafu Turhana Ecevita z lode TCG Karabiga. .

V diaľkovom triatlone, v ktorom bola plavecká etapa určená na 2100 metrov, cyklistická etapa 112 kilometrov a bežecká etapa 23 kilometrov, bola veková kategória prvá v mužoch s časom 05:10:02, kým Özge Uzun s časom 05:53:55, ženy dokázali byť prvé vo vekovej kategórii.

Prezident Yalçınkaya skončil v kategórii tretí

Prezident tureckej triatlonovej federácie Bayram Yalçınkaya, ktorý súťažil v Gallipoli Triatlone na dlhé trate, obsadil 05. miesto v celkovej klasifikácii a 55. miesto vo svojej kategórii s časom 51:10:3 a po pretekoch povedal o organizácii nasledovné: : Súťaženie v regióne s veľmi ťažkým duchovným aspektom na mňa urobilo dojem, rovnako ako na všetkých účastníkov. Byť partnerom v boji tu znamená viac ako všetky stupne. Chcel by som poďakovať všetkým a každej inštitúcii, ktorá pozdvihuje význam regiónu tým, že sa zúčastňuje Gallipoli Triatlon ako športovec a ako klub a poskytuje oficiálnu a súkromnú podporu. Všetci športovci súťažiaci v Gallipoli Triatlone sú pre nás šampiónmi.“

Zatiaľ čo ceny víťazom odovzdávali guvernér Çanakkale İlhami Aktaş, prezident TTF Bayram Yalçınkaya, guvernér okresu Eceabat Mustafa Çiftçiler a riaditeľ provincie mládeže a športu Çanakkale Ömer Kalkan, Yalçınkaya tiež odovzdal svoju podporu guvernérovi Aktaşremu Kalkanovi.