İBB prináša bezplatnú verejnú mliečnu kampaň do novej dimenzie

İBB prináša bezplatnú verejnú mliečnu kampaň do novej dimenzie
İBB prináša bezplatnú verejnú mliečnu kampaň do novej dimenzie

İBB posunula bezplatnú kampaň Ľudové mlieko, ktorú odštartovala 16. októbra 2019, do nového rozmeru. „Protokol o nákupe mlieka pre Halk Dairy“ bol podpísaný medzi IMM a Hospodárskym podnikom pre chov dobytka v provincii Istanbul. Prezident IMM oznamuje, že budú nakupovať mlieko z 3 dedín 21 rôznych okresov Istanbulu Ekrem İmamoğlu„Jeden z mojich najšialenejších projektov je projekt Halk Süt. Sme si vedomí skutočných problémov Istanbulu a našich ľudí. A my sme administratíva, ktorá cíti zodpovednosť za hľadanie ich riešení. Samozrejme, my nie sme tí, ktorí riadia ekonomický proces v Turecku. Ale aj napriek týmto prostrediam budeme naďalej podporovať naše deti v časoch krízy, poskytovať príležitosti pre naše deti, stáť po ich boku v prostredí, kde naše rodiny trpia, a budeme usilovne pracovať na ich podpore v časoch krízy. . V tomto zmysle by ľudia v Istanbule mali odpočívať v pokoji,“ povedal. İmamoğlu poznamenal, že ako İBB doteraz distribuovali 14,5 milióna litrov mlieka, povedal: „Na oplátku sme minuli 77 miliónov lír z nášho rozpočtu a zaplatili sme to našim farmárom v Istanbule. Ak vezmeme do úvahy tento rok, v rámci zmluvy, ktorú dnes podpíšeme, zvýšime množstvo mlieka, ktoré budeme distribuovať do konca roka 2022 na 22 miliónov litrov a financie vyčlenené našou obcou na tento účel 140 miliónov lír. Kým v roku 2019 bol počet detí, ktorým sme bezplatne rozdali mlieko 86-tisíc, v roku 2020 118-tisíc; V roku 2021 dosiahol 125-tisíc. V roku 2022 počítame, že naša distribúcia Halk Süt presiahne 150 tisíc detí“.

„Protokol o nákupe mlieka pre ľudové mlieko“, ktorý bude v roku 130 dodaný 2022 tisícom detí, bol podpísaný medzi Istanbulskou metropolitnou samosprávou (IBB) a Ekonomickým podnikom provinčného zväzu chovu dobytka v Istanbule. K protokolu; Podpredseda parlamentnej skupiny CHP Engin Altay, prezident provincie CHP Istanbul Canan Kaftancıoğlu a prezident IMM Ekrem İmamoğlu a rodiny profitujúce z aplikácie Halk Süt, ktorú podpísali Yavuz Saltık, vedúci oddelenia sociálnych služieb IMM, a Tamer Tunca, prezident Asociácie chovateľov dobytka v provincii Istanbul. İmamoğlu predniesol svoj prejav pred slávnostným podpisom, ktorý sa konal v Kongresovom centre Haliç v Sütlüce, medzi deťmi, ktoré boli doručené do Halk Süt.

İMAMOĞLU: „SKUTOČNÝ PROTOKOL; DETI”

„Skutočný protokol je taký, ako môžete vidieť tu; İmamoğlu povedal: „Sme spolu na špeciálnom stretnutí, pretože oni sú hostitelia. Pýtajú sa: ‚Aký je tvoj najšialenejší projekt? Jeden z mojich najšialenejších projektov – najhodnotnejší projekt nás všetkých, spolu s mojimi kolegami v Metropolitnej samospráve – je skutočne projekt Halk Dairy. Všetkým, ktorí prispeli, zo srdca ďakujeme. Existencia Halk Süt je veľmi cenná.“ İmamoğlu sa spýtal detí vedľa seba na vysvedčenia a povedal rodičom: „Dnes prijaté vysvedčenia sú, samozrejme, poznámka, ale neznamenajú všetko. Prenesme si to, prosím, do budúcnosti vetami, ktoré zvýšia odvahu našich detí a mladých ľudí, napravia prípadný nedostatok a urobia im radosť. Prosím, nedovoľte, aby sa naše deti rozčuľovali kvôli vysvedčeniam. Určite to opravia. Rozšírme ich dôveru."

„POČÍTAME, ŽE V ROKU 2022 NAŠA VEREJNÁ DISTRIBÚCIA MLIEKA PREKROČÍ 150 TISÍC DETÍ“

Zdôrazňujúc dôležitosť mlieka v procese rastu detí, İmamoğlu zdieľal nasledujúce informácie:

„V roku 2019 sme začali s vydávaním Ľudového mlieka 16. októbra, na „Svetový deň jedla“. Začali sme s veľkou vierou. Zanechali sme za sebou proces implementácie 2 roky a 3 mesiace. Dnes, v roku 2022, sme s vami, aby sme nakupovali priamo od výrobcov a prostredníctvom ich mamičiek a otcov ich distribuovali našim krásnym deťom, ktoré sú konzumentmi. Urobíme veľmi cennú dohodu s našimi veľmi cennými výrobcami, s váženým prezidentom nášho zväzu a jeho zastúpením, so všetkými našimi výrobcami. Ako İBB sme doteraz distribuovali 14,5 milióna litrov mlieka. Na oplátku sme minuli 77 miliónov lír z nášho rozpočtu a zaplatili to nášmu farmárovi v Istanbule. Ak vezmeme do úvahy tento rok, v rámci zmluvy, ktorú dnes podpíšeme, zvýšime množstvo mlieka, ktoré budeme distribuovať do konca roka 2022 na 22 miliónov litrov a financie vyčlenené našou obcou na tento účel 140 miliónov lír. Kým v roku 2019 bol počet detí, ktorým sme bezplatne rozdali mlieko 86-tisíc, v roku 2020 118-tisíc; V roku 2021 dosiahol 125 tis. V roku 2022 počítame, že naša distribúcia Halk Milk presiahne 150 tisíc detí.“

POVEDZTE O PODPORU VÝROBCU

İmamoğlu zdôraznil, že škála, ktorú nastavili v prospech verejnosti, má dve oči: „Po prvé; Tu sú naše krásne deti, ktoré tu vidíme... Táto služba patrí im. Ale máme výrobcov aj na druhej strane. Preto by sme sa na výhody tejto služby pre Istanbul mali pozerať takto. Ľutujem, že to musím povedať; Okrem pandemickej krízy, ktorú zažívame v posledných rokoch, žiaľ, prežívame aj hlbokú ekonomickú krízu. Turecko môže túto hospodársku krízu rýchlo prekonať správnou výrobou, riadením a správnym tokom. Dokáže sa rýchlo prekonať a je to krajina, ktorá má kapacitu. V tomto zmysle, najmä s cieľom prekonať tento proces, je však nevyhnutné, aby sme podporili aj našich výrobcov.“ İmamoğlu vyjadril, že v tomto procese došlo k vysokému nárastu cien hnojív, krmív, nafty a podobných vstupov, ilustroval inštitucionálnu podporu, ktorú poskytli farmárom a chovateľom dobytka v Istanbule.

“KUPUJEME MLIEKO Z 21 OBCI”

İmamoğlu pripomenul, že İBB bol terčom a kritikou niektorých kruhov, povedal: „My, ako İBB, sme odhodlaní kupovať mlieko od Asociácie chovateľov dobytka v Istanbule. Toto rozhodnutie nevzdáme. Kritika samozrejme existuje. Toto vidíme aj my. Ale my sme len počúvali nášho váženého prezidenta Tamera Tuncu. Ako uviedol, s podporou našej inštitúcie a posilnením našej únie nakupujeme mlieko od mnohých výrobcov z istanbulských štvrtí. V našom okrese Arnavutköy je 6 štvrtí. S Çatalcou je spojených 10 štvrtí. V Silivri máme 5 štvrtí. Mlieko získavame z 21 štvrtí alebo 21 dedín s ich starými názvami od našich výrobcov tým, že im v týchto ťažkých dňoch zabezpečujeme pravidelný príjem. Preto robíme pravidelný prevod príjmov. Zároveň sme určili cenovú hladinu istanbulského mlieka. Pod túto cenu si mlieko od výrobcu nikto netrúfne kúpiť. Preto poskytujeme nariadenie. Je to tiež veľmi cenné,“ povedal.

“SRDCE ISTANBULU JE POHODLNÉ”

İmamoğlu poznamenal, že v Istanbule sú deti, ktoré nedosiahnu mlieko, a povedal: „Uvedomujeme si skutočné problémy Istanbulu a našich ľudí. A my sme administratíva, ktorá cíti zodpovednosť za hľadanie ich riešení. Samozrejme, my nie sme tí, ktorí riadia ekonomický proces v Turecku. Alebo obce nie sú zodpovedné za dnešné zvyšovanie cien. Ale aj napriek týmto prostrediam budeme naďalej podporovať naše deti v časoch krízy, poskytovať príležitosti pre naše deti, stáť po ich boku v prostredí, kde naše rodiny trpia, a budeme usilovne pracovať na ich podpore v časoch krízy. . V tomto zmysle by mali byť srdcia Istanbulu pokojné,“ povedal.

MENO HĽADÁ VEREJNÉHO MLIEČNEHO MASKOTA

Prednášal prof. DR. Na slávnostnom podpise protokolu, kde Celalettin Koçak vystúpil s prezentáciou na tému „Fyzické a kognitívne účinky mlieka na deti“, vystúpil s prejavom Tamer Tunca, prezident provinciálnej asociácie chovateľov dobytka v Istanbule. Po prejavoch Saltık a Tunca podpísali „protokol o nákupe mlieka pre Halk Süt“ medzi Altayom, Kaftancıoğlu, İmamoğlu, zúčastnenými deťmi a maskotom Halk Süt. Medzi İmamoğlu a zúčastnenými deťmi prebiehali pestré dialógy o tom, ako sa bude volať maskot Halk Süt.

OD OKTÓBRA 2019 DO DECEMBRA 2021 DISTRIBUOVANÝCH 14,5 MILIÓNU LITROV MLIEKA

IMM od roku 2019 bezplatne distribuuje Ľudové mlieko, ktoré patrí medzi predvolebné sľuby primátora Imamoglua so sloganom „Nech nezostanú žiadne deti bez prístupu k mlieku v Istanbule“. Podľa podpísaného protokolu sa v roku 2022 plánuje distribuovať minimálne 130 milióna litrov Halk Milk pre 7,5 tisíc detí. S podporou Halk Süt budú aj tento rok oslovené deti vo veku 3-6 rokov. V rodine budú brané do úvahy maximálne 3 deti. Mesačne sa rozdelí 1 litrov na 8 dieťa, 2 litrov na 12 deti a 3 litrov na 16 deti. V roku 2022 sa tak celkovo rozdelí 130 milióna litrov mlieka pre 7,5-tisíc detí. V roku 2019 85 milión 961 tisíc 1 litrov na 479 tisíc 200 osamelých detí; 2020 miliónov 117 tisíc 699 litrov pre 6 tisíc 505 osamelých detí v roku 972; V roku 2021 bolo poskytnutých 123 miliónov 788 tisíc 6 litrov podpory verejného mlieka pre 454 tisíc 72 osamelých detí. IMM od 16. októbra 2019 do 31. decembra 2021, kedy sa začal projekt Halk Dairy, rozdelilo celkovo 155 miliónov 912 tisíc 14 litrov mlieka 493 tisícom 972 osamelým deťom.

Podobné inzeráty

Buďte prvý komentár

Yorumlar