2021 sa stal zlatým rokom Izmiru

Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club, najväčší turecký športový klub z hľadiska počtu športovcov a odvetví, zažil v roku 2021 svoje „zlaté“ obdobie. Napriek ťažkým podmienkam, ktoré pandémia priniesla, športovci z Izmiru, ktorí súťažili v 41 odvetviach, získali spolu 127 medailí, z toho 311 zlatých. İzmir Metropolitan Belediyespor, ktorý vyhral 7 pohárov, z toho 14 majstrovských, zažíval jeden po druhom veľkú radosť v kolektívnych športoch.

Napriek pandemickým podmienkam, klub mládeže a športu metropolitnej samosprávy İzmir nechal rok 2021 za sebou s veľkým úspechom. Kým Turecký pohár mužov v hádzanej prišiel do İzmiru prvýkrát, prvenstvo získané v basketbale na vozíku po 17 rokoch sa zapísalo do histórie ako najväčší úspech roku 2021. Na druhom mieste v Tureckom pohári skončilo družstvo žien v hádzanej, na treťom mieste v Superlige a na Tureckom pohári sa umiestnilo družstvo futbalistov po amputáciách, majstrom 1. ligy sa stalo družstvo ľadového hokeja a družstvo žien v stolnom tenise postúpilo do 2. ligy.

Veľký úspech vo vodnom póle

V novozaloženom vodnom póle sa kroky k úspechu šplhali veľmi rýchlo. Turecký pohár federácie mužov do 17 rokov a pohár federácie mužov do 17 rokov tretie miesto víťazstvom v Izmire.

127 zlatých medailí z džudistu

Na čele jednotlivých odvetví bolo džudo so 127 zlatými, 81 striebornými a 103 bronzovými medailami. Skvelý výkon predviedli džudisti ziskom 45 zlatých, 21 strieborných a 31 bronzových medailí, spolu 97 medailí. Kým korčuliari získali 25 zlatých, 17 strieborných a 16 bronzových, zápasníci priniesli do İzmiru 11 zlatých, 11 strieborných a 15 bronzových. Na stupne víťazov sa postavil 31-krát v tenise, 27-krát v atletike, 23-krát v plávaní, 19-krát v triatlone a 17-krát v taekwonde.

Najdôležitejší titul na medzinárodnej scéne od Wrestlera Uzuna

Zápasník Adem Burak Uzun dosiahol najvýznamnejšie umiestnenie na medzinárodnom poli druhým umiestnením na ME v grécko-rímskom zápase do 23 rokov a tretím na svetovom šampionáte v grécko-rímskom zápase do 23 rokov. Taekwondisti Kaan Yelaldı, Barış Dağ, Esra Akbulak a Hatice Pınar Yiğit zaujali miesta na stupňoch víťazov v 6. ročníku Medzinárodného pohára prezidenta WT. Hatice Pınar Yiğit získala bronzovú medailu aj na novembrových majstrovstvách Európy mládeže.

úspech v korčuľovaní

Masal Oran, Derya Taygan, Batu Tasasız, Nehir Alan, Deniz Tarım, Doğa Güner a Rüzgar Bostancı, ktorí sa zúčastnili na korčuliarskych súťažiach v Európe, si za svoje úspechy zaslúžili potlesk. Na 15. európskom šampionáte v Taekwondo Poomsae mal na krku tím v zložení Alper Sadıkoğlu, Hayri Temel Alper a Volkan Yalçınkaya. Okçu Sıla Özdemir získala v drese národného tímu striebornú medailu v Európskom pohári. Špeciálny pretekár Tuna Tunca absolvoval 10-kilometrovú trať na 4. mieste vo vekovej kategórii na Majstrovstvách sveta v pretekoch v plávaní na otvorenej vode v Egypte a dosiahol dôležitý úspech.

Mnoho organizácií sa konalo v Izmire

Na druhej strane Klub mládeže a športu metropolitnej samosprávy Izmiru priviedol do Izmiru významné medzinárodné organizácie. Po balkánskych majstrovstvách BVA v plážovom volejbale v roku 2019 a majstrovstvách Európy hráčov do 2020 a 18 rokov v plážovom volejbale v roku 22 sa v İzmire konalo vzrušenie z Kontinentálneho pohára CEV a majstrovstiev Európy v plážovom volejbale do 2021 rokov v roku 20 v İzmire. Maratón, ktorý sa tento rok konal už po druhýkrát, bol najrýchlejšou traťou našej krajiny v İzmire. Čas 42:2:09 dosiahnutý na 35-kilometrovej trati medzinárodného Marataonİzmir bol zaznamenaný ako najlepší čas, aký sa kedy u nás zabehol.