Turecko získalo trofeje šampiónov v rallycrosse

Turecké majstrovstvá v autokrose, ktoré organizovala Turecká federácia automobilového športu (TOSFED) a podporovala metropolitná samospráva Kocaeli, sa konali na pretekárskej dráhe TOSFED Körfez. Preteky, ktorých sa zúčastnilo 25 pretekárov, sa bežali na 500 metrov dlhej poloasfaltovej, polozemnej trati. Preteky, ktoré prebiehali vo formáte viacerých výjazdov, boli hodnotené v 4 rôznych kategóriách. Svojím úspechom upútali pozornosť Özlem Uludağ Gülcan a Elif Gizem Filiz, prvé 2 pretekárky, ktoré sa prebojovali do finále rallycrossu v Turecku.

RANKERS

V pretekoch, o ktoré prejavili fanúšikovia športu Kocaeli veľký záujem, bol Ali İşeri prvý v kategórii 1, druhý Efe Yazıcı a tretí Cumhur Batur. V kategórii 2 bol Burak Title prvý a Okan Tanriverdi druhý. V kategórii 3 bol Kemal Gamgam prvý, İrfan Tatlıcılar druhý a Serkan Güleç tretí. 4. V kategórii 4 sa na prvom mieste umiestnil Buğra Can Kılıç, na druhom Erol Akbaş a na treťom Çağlayan Çelik.