Castrol Ford Team Turkey je o krok bližšie k 2021 'Brands Championship'

Castrol Ford Team Turkey, ktorý sa minulý týždeň vrátil z finále Európskeho pohára v rally s majstrovstvami „mládeže“ a „pohon dvoch kolies“, úspešne dokončil 13. Kocaeli Rally, 14. etapu Shell Helix 2021 Turkey Rally Championship, ktorá sa konala 5. – 38. novembra. .dokončené.

Mladí jazdci Castrol Ford Team Turkey zanechali svoju stopu na 38. ročníku Kocaeli Rally; Ümit Can Özdemir vyhral preteky v celkovej klasifikácii, zatiaľ čo Emre Hasbay nechal svojich konkurentov za sebou v kategórii „Mládež“ a dosiahol prvenstvo v roku 2021. S týmto dôležitým úspechom Castrol Ford Team Turkey ukončil Kocaeli Rally víťazstvom v prvom z majstrovstiev, na ktoré sa zameral v roku 2021.

5. Kocaeli Rally, 38. etapa Shell Helix Turkey Rally Championship, sa konala v Kocaeli od 13. do 14. novembra tohto roku. Na 1970. ročníku Rally Kocaeli, ktorá sa prvýkrát konala v roku 38 a je považovaná za jednu z najdôležitejších etáp tureckého šampionátu v rely, sa spolu 2 kilometra, z toho 7 kilometrov rýchlostných skúšok, prešlo v 102,54 etapách spolu 304,06 kilometrov. , o XNUMX dni, na prašnej ceste.

Tureckí mladí piloti Castrol Ford Team Emre Hasbay a Ali Türkkan odštartovali túto rally na prvých 2 miestach šampionátu v klasifikácii „2-wheel drive“ a „Youth“. Mladý turecký pilot Castrol Ford Emre Hasbay a jeho druhý pilot Burak Erdener vo vysokom tempe preteku „2-wheel drive“ a „Youths“ sa dostali na vrchol so skvelým výkonom za volantom Ford Fiesta R2T, s jedným preteky zostávajúce do konca sezóny, keďže tím v sezóne 2021. garantuje víťazstvo v „Turkey Rally Young Drivers Championship“, čo je jeden z majstrovstiev, ktoré sa majú vyhrať.

Emre Hasbay, ktorý bol vybraný z pilotných výberov organizovaných Castrol Ford Team Turkey v roku 2019 na podporu mladých a talentovaných pilotov v rally športe pod názvom „Drive to the Future“ a s týmto šťastím pokračoval vo svojej kariére, vyhral svoj prvý šampionát tým, že dokázal jeho talent a stabilita.

Kým duo Emre Hasbay a Burak Erdener sa umiestnilo na vrchole, za nimi sa umiestnili Ali Türkkan so spolujazdcom Arasom Dinçerom, ktorí minulý týždeň vyhrali Európsky pohár v rally v triede „mládežníkov“ do Turecka a obsadili druhé miesto v r. trieda „Mladí piloti“. Ümit Can Özdemir a jeho spolujazdec Batuhan Memişyazıcı, ktorí sa tento rok prvýkrát posadili za volant Fiesty R5 s pohonom všetkých štyroch kolies v Castrol Ford Team Turkey, získali svoje prvé víťazstvá v pretekoch v kariére v tureckom šampionáte v rely a absolvoval 38. ročník Rely Kocaeli ako víťaz „Všeobecnej klasifikácie“. Piloti Castrol Ford Team Turkey ukázali, že sú jedným z najsilnejších kandidátov na ďalšie preteky a šampionát v tomto roku a v nasledujúcich rokoch tým, že zvyšovali svoju rýchlosť v každej etape v prašných etapách Rely Kocaeli.

Mladí piloti vo veku 20 rokov dominovali na tureckom šampionáte mládeže

Mladí a nádejní piloti Castrol Ford Team Turkey, ktorí úspešne odštartovali tento rok, zanechali stopu v Turecku Rally Young Drivers Championship. V tureckom šampionáte mládeže obsadil 1. miesto Emre Hasbay s vozidlom Ford Fiesta R2T a 2. miesto Ali Türkkan s vozidlom Ford Fiesta Rally4. Medzinárodne oceňovaný motor 2 EcoBoost od spoločnosti Ford sa používa vo vozidlách Ford Fiesta R4T a Ford Fiesta Rally1,0. Na druhej strane vo Ford Fiesta Rally4 je použitý motor 1.0 EcoBoost vyvinutý pre rely s výkonom 210 HP.

Castrol Ford Team Turkey je jeden závod od svojho 15. šampionátu

Castrol Ford Team, ktorý v tureckom šampionáte v rely pretekal súčasne s viac ako 20 autami, pokračuje v podpore infraštruktúry rely športov v Turecku. Ford, ktorý je najpreferovanejšou automobilovou značkou v šampionáte, vyniká výkonom a odolnosťou. Castrol Ford Team Turkey, ktorý je od začiatku sezóny na čele tureckého šampionátu značiek v rely, podniká rázne kroky k svojmu 15. majstrovstvu v tomto roku. Castrol Ford Team Turkey, ktorý vyhral 38 Turkey Rally Young Drivers Championship na 2021. Kocaeli Rally, má za cieľ preniesť na konci sezóny do svojho múzea 2021 Turkey Rally Brands Championship a 2021 Turkey Rally Championship.