Veľké víťazstvo tureckých tímov v Európskom pohári v rely

Castrol Ford Team Turkey, ktorý vyhral v roku 1999 šampionát „mládež“ a „pohon dvoch kolies“ s Ali Türkkanom, nádejným mladým pilotom narodeným v roku 2021, zvíťazil vo finále Európskeho pohára v rally v Nemecku 4.-6. kde mal právo zúčastniť sa s týmto hodnotením.Podarilo sa mu vrátiť sa ako šampión. Castrol Ford Team Turkey, ktorý prišiel so sloganom absolútneho víťazstva vo finále Európskeho rally pohára, ktoré bolo organizované ako jediné preteky, získal prvé a jediné prvenstvo na medzinárodnom poli so svojím mladým jazdcom Alim Türkkanom v kategórii „junior“. a kategórie s pohonom dvoch kolies na medzinárodnej scéne sa opäť zapísali do histórie.

Castrol Ford Team Turkey, ktorý našej krajine odovzdal titul „Balkan Youth Championship“ víťazstvom v „Divízii mládeže“ na Srbskej rally v septembri, urobil skvelý dojem s podporou svojho mladého pilota Aliho Türkkana a jeho skúseného kolegu. pilot Onur Vatansever vo Veľkom finále Európskeho pohára v rally vyhral Európsky pohár v rally v rally „Youngsters-Junior“ a „pohon dvoch kolies“, ktorá sa konala v náročných podmienkach. S týmto úspechom priniesol Ali Türkkan Turecku prvý a jediný európsky pohárový šampionát v triede „Mládež“ v histórii rally s Fordom Fiesta Rally4.

Ali Türkkan a jeho kopilot Onur Vatansever sa zúčastnili na finále Európskeho pohára v rally, kde piloti, ktorí boli v top 7 zo 10 rôznych regionálnych majstrovstiev v Európe (Alpy, Keltské, Pyrenejské, Stredoeurópske, Balkánske, Baltické, Benelux) Reprezentácia Castrol Ford Team Turkey predstavila našej krajine majstrovstvá Európy na Lausitz Rallye, ktorá sa konala v Boxberg/Oberlausitz v Nemecku a bola považovaná za jednu z najšpeciálnejších rally v regióne, ktorá bola behajte na náročných etapách s unikátnymi pôdnymi podlahami v starých baniach.

Kým finále Európskeho rally pohára, kde sa súťažilo na najvyššej úrovni, hostilo aj miestnu organizáciu rely, tento rok sa pretekov zúčastnilo celkovo 83 tímov. Castrol Ford Team Turkey zažil hneď na začiatku poslednej etapy v prvý deň finále Európskeho rally pohára, ktorý pozostával z 169 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 12 km, vo veľmi chladnom a daždivom počasí veľké nešťastie. skutočnosť, že na ich autách bola zlomená predná náprava, podobne ako zažili, sa vďaka mimoriadnemu výkonu skúseného technického tímu podarilo vrátiť do pretekov. Ali Türkkan a jeho druhý pilot Onur Vatansever sa vďaka skvelej tímovej práci dostali zo služby, do ktorej nastúpili na opravu, a na druhý deň pokračovali v boji tam, kde prestali.

Okrem zhoršenia poveternostných podmienok na 2. deň je prvým Ali Türkkan, ktorý úspešne absolvoval preteky úspešným prejazdom etáp v rally, kde veľa vozidiel vypadlo z pretekov havarovaním v drvivých a náročných etapách. a to len vo svojej kategórii tým, že u nás priniesol najväčší úspešný výsledok v kategórii „Mládež.“ Stal sa majstrom Európy.

Onur Vaansever, skúsený kopilot Ali Türkkana s medzinárodnými úspechmi, korunoval svoju kariéru ďalším európskym víťazstvom, keď sa v týchto pretekoch stal majstrom európskeho pohára v rally s pohonom 2 kolies.

Castrol Ford Team Turkey pokračuje v dosahovaní celosvetových úspechov v rely športoch

Castrol Ford Team Turkey priniesol do našej krajiny mnoho dôležitých úspechov ako tím, ktorý najviac prispel k rozvoju motoristického športu a mladých pilotov v Turecku za posledných 20 rokov. Castrol Ford Team Turkey, ktorý do našej krajiny priniesol mnohé prvenstvá ako tímy, značky, piloti, pilotky, mládež, Majstrovstvá východnej Európy, Európsky pohár a Majstrovstvá Európy družstiev FIA ERC, získal tento titul v roku 2015, ktorý Murat Bostancı získal v rovnaký pohár v kategórii mládeže po Majstrovstvách Európy v rally pohári.Svojím úspechom priniesol do našej krajiny ďalší historický úspech v motoristickom športe.