Istanbulská časť rally dokončená

Dvojica Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, ktorá súťažila s Fordom Fiesta R2021 v mene Castrol Ford Team Turkey, vyhrala 6. Istanbul Rally, 41. etapu Shell Helix 5 Turkey Rally Championship.

Na 10.8. ročníku Istanbul Rally, kde tím Burak Çukurova a Vedat Bostancı z BC Vision Motorsport skončil na druhom mieste s náskokom 41 s, dvojica Cem Alakoç a Emir Şahin, ktorá absolvovala prvé preteky so Škodou Fabia R5 za BC Vision Motorsport, sa zúčastnil na treťom mieste. Castrol Ford Team Turkey vyhral značky rely, zatiaľ čo BC Vision Motorsport vyhral šampionát tímov. Po 41. ročníku Istanbul Rally sa Burak Çukurova stal víťazom 2021 Shell Helix Turkey Rally Championship.

Na rally organizovanej Istanbulským automobilovým športovým klubom, ktorého krátky názov je İSOK, s hlavným sponzorstvom Istanbulskej obchodnej a rozpočtovej komory, s príspevkami Spor Toto, Viaport Marina, Autodrom, Sardunya, Arpos Teknoloji, Auto Club, Fora Sledovanie a PowerAPP v klasifikácii s pohonom dvoch kolies, mladými jazdcami a triedou 4. Ali Türkkan-Aras Dinçer z Castrol Ford Team Turecko, Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık z Evofone Rally Team v triede N, Erol Akbaş-Egemen Dural z Castrol Ford Team Na prvom mieste sa umiestnilo Turecko v triede 3, Clio v triede 5 Çağlayan Çelik-Ufuk Uluocak z Rally Trophy Turkey. Víťazom trofeje sa stal Alperen Tetik, ktorý na 41. Rally Istanbul súťažil s Gürolom Baranlım v klasifikácii Young Co-pilots. Su Yüksel, ktorá nasledovala šampionát v tejto sezóne s podporou TOSFED a FIAT ako víťazka žien v projekte TOSFED Looking for Star 2019, sa postavila na pódium ako prvé pilotky pod kopilotom Yağmur Aksoy, zatiaľ čo Çiçek Güney, ktorá súťažila s Dağhanom Ünlüdoğanom vyhrali ženský titul kopilotka.

V historickej klasifikácii rally, otvorenej pre klasické autá staršie ako 35 rokov, sa prvý deň rozlúčili s pretekmi s mechanickým problémom a do druhého dňa odštartovali so super rally tímom Üstün Üstünkaya-Kerim Tar z tímu Parkur Racing. vyhral všeobecnú klasifikáciu a kategóriu 2 so svojím Fordom Escort MKII.

V súťaži s Fiat Egea v Şevki Gökermen Rally Cup vyhral Yaman Yılmaz-Soner Tamer všeobecnú klasifikáciu a kategóriu 2, Alptekin Işıkalp-Sevi Akal v kategórii 1, Emrah Ali Başo-Yasin Tomurcuk v kategórii 3 a kategórii 4 Erhan Akbaş-Ersen Yı sa stali tímy, ktoré sa podelili o prvé miesta.

V 6 Clio Rally Trophy Turkey, ktorá pozostáva zo 41 pretekov a skončila sa 2021. Istanbul Rally, získali prvé miesto Çağlayan Çelik a Ufuk Uluocak, kým Kağan Karamanoğlu a Oytun Albayrak obsadili prvé miesto vo Fiesta Rally Cupe 2021.