Šliapali dobrotu s Toyotou

Preteky „Velotürk Gran Fondo“ sa konali v Çeşme za účasti 21 amatérskych a profesionálnych športovcov z 1501 krajín. V týchto pretekoch, ktorých sa Toyota zúčastnila so svojím prístupom k sociálnej zodpovednosti, bola etapa „Toyota Hybrid“ svedkom tvrdého boja.

Toyota, ktorá odštartovala „veľkú zmenu a transformáciu“ v Turecku, ako aj vo zvyšku sveta, podporila preteky Velotürk Gran Fondo v rámci svojho prístupu „Mobil You are Free“.

Na pretekoch Velotürk Gran Fondo Çeşme, kde sa Toyota zúčastnila etapy „Toyota Hybrid“, boli bicykle distribuované deťom v núdzi s cieľom podporiť projekt spoločenskej zodpovednosti „Ak sa dieťa usmieva, svet sa usmieva“. V organizácii, ktorá sa tento rok konala v Çeşme už po piatykrát, boli bicykle zakúpené od účastníkov a sponzorov hybridnej etapy Toyota darované deťom v núdzi.

Kým 63 kilometrov dlhá „Toyota Hybrid“ a 110 kilometrov dlhá trať boli svedkami tvrdej konkurencie, na trati Toyota Hybrid súťažilo 807 športovcov. Okrem toho malo možnosť súťažiť v organizácii 9 zrakovo postihnutých a 14 paralympijských športovcov. Toyota sa ako dobrý partner skupiny Velotürk zúčastnila pretekov aj s vlastným tímom.