TransAnatolia Adventure skončila v Karse

transanatolské dobrodružstvo sa skončilo v krase

V Karse sa skončili prvé a jediné turecké preteky TransAnatolia Rally Raid a jedny z najväčších a najťažších na svete. Pretekári, ktorí štartovali z Eskişehiru v sobotu 11. septembra, prešli 14 mestami a ubehli 2.300 18 km a cieľ videli 11. septembra na hrade Kars. Dobrodružstvo TransAnatolia Rally Raid siahajúce od Eskişehiru po Kars v dňoch 18.-2021. septembra 18 sa skončilo slávnostným udeľovaním cien, ktoré sa konalo na hrade Kars v sobotu XNUMX. septembra.

Na slávnostnom udeľovaní cien, ktorých sa zúčastnili zástupca guvernéra mesta Kars Mehmet Zahid Doğu, provinčný riaditeľ pre mládež a šport v Karse Nedim Aslan, šéf provinčnej polície Yavuz Sağdıç, generálny tajomník SERKA Dr. İbrahim Taşdemir a prezident útvaru SERKA pre cestovný ruch a životné prostredie Çağrı Birol, poradie vo všetkých triedach bolo nasledovné:

V automobilovej triede; Prvé miesto získal Murat Kamil Altun-Tuvana Sayar z Becce Motorsports, ktorý súťažil so Suzuki Grand Vitara, zatiaľ čo na treťom mieste skončili Ahmet Tınkır-Ali Günpay a Yalçın Batuhan Korkut-Fırat Şahin z Bantboru Offroad Team s Mitsubishi L200.

V triede SSV; Druhým Ertanom Nacaroğlu-Erayom ​​Yanparom a tretím Barbarosom Yangin-Ali Osmanom Kutanoğluom sa stal Talian Federico Bhutto-Filippo Ippolito, ktorý súťažil s prvým CAN-AM Maverick X3.

V triede nákladných automobilov; Prvé miesto získal Ramazan Yılmaz-Onur Sırımoğlu, ktorý súťažil s Mercedesom Unimog, druhé miesto obsadil Murat Karahan-Mehmet Fürkan Saylam, ktorý súťažil s Mercedesom Unimog, a tretie miesto získal Marino Mutti-Mert Özgün.