Vyjadrenie MEB o strednej škole İzmir Konak Necati Bey

vysvetlenie o mebden izmir necati bey strednej škole
vysvetlenie o mebden izmir necati bey strednej škole

Ministerstvo národného školstva (MEB) urobilo vyhlásenie o strednej škole Necati Bey v İzmire.

Vo vyhlásení ministerstva sa uvádza:

"Nedávno bolo požadované nasledujúce vysvetlenie kvôli obvineniam o vytvorení nereálneho a negatívneho vnímania strednej školy İzmir Konak Necati Bey a našej školy postavenej na mieste v niektorých mediálnych orgánoch."

Informácie v predmetných správach, že stredná škola Necati Bey patrí do oblasti kultúrneho dedičstva, nie sú pravdivé. Naša škola nespĺňa podmienky kultúrneho majetku, ako sa uvádza v rozhodnutí Rady pre zachovanie kultúrneho dedičstva İzmir č. 1, preto rada rozhodla, že nie je vhodné túto nehnuteľnosť zaregistrovať.

Informácie o tom, že stredná škola Necati Bey nebola poškodená pri zemetrasení v Izmire, ku ktorému došlo 30. októbra 2020, a že neboli vykonané žiadne technické skúšky odolnosti voči zemetraseniu, neodrážajú pravdu. Rozhodnutie zbúrať a prestavať školu; Výsledky vyšetrovania boli získané vyhodnotením neschopnosti súčasnej budovy uspokojiť dnešné potreby vzdelávania a potreby tried v regióne.

Nie je tiež pravda, že 100-ročné stromy v školskej záhrade boli vyrúbané. Stromy boli preskúmané İzmirským regionálnym riaditeľstvom lesného hospodárstva a bolo uvedené, že na výrub niektorých stromov sa nevzťahuje žiadne povolenie, pretože nejde o „lesné stromy“, a pokiaľ ide o výrub druhej časti, z hľadiska lesného hospodárstva nie sú žiadne námietky. Okrem toho bude v záhrade našej školy vysadených 65 dospelých stromov, ktoré budú prestavané.

Tvrdenie, že školu dostali utečenci, tiež nie je pravdivé. Všetky školy, ktoré naše ministerstvo vybudovalo v rámci týchto projektov, sú štátnymi školami a prijímajú študentov systémom s adresou. “

Armin

sohbet

    Buďte prvý komentár

    Yorumlar