Národný lukostrelec Mete Gazoz získal zlatú medailu na olympijských hrách v Tokiu v roku 2020

Národný lukostrelec Mete Gazoz získal na olympijských hrách v Tokiu zlatú medailu

Mete Gazoz, ktorý na olympijských hrách v Tokiu v roku 2020 súťažil v klasickom luku, sa vo finále stretol s Talianom Maurom Nespolim. Náš 22-ročný národný športovec získal zlatú medailu, keď porazil svojho súpera 6: 4.

Mete, ktorý prehral prvý set, mu morálku nezlomil. Druhý set prešiel vyrovnane. V 3. sete, keď taliansky športovec pri svojej poslednej streľbe trafil 9, priniesol náš pretekár bilanciu 27-26 s skóre 3-3.

Rovnosť bola dosiahnutá 4-29 bodmi vo 29. sete finále, ktoré bolo svedkom veľkého vzrušenia zo zlatej medaily. V poslednom sete priniesol zlatú medailu do Turecka s 8 hodmi talianskeho atléta a 10 hitmi Metea.

Po zisku zlatej medaily Mete Gazoz povedal: „Som veľmi šťastný! Sľúbil som, že kúpim zlato v Tokiu, svoj sľub som dodržal. Super. Ďakujem veľmi pekne všetkým. ”

• 1. SADA: 29-26
  • 2. SADA: 28-28
  • 3. SADA: 27-26
  • 4. SADA: 29-29
  • 5. SADA: 29-28

Mete Gazoz, ktorý dosiahol úspech v tureckej športovej histórii, vo štvrťfinále zdolal Bradyho Ellisona z USA a v semifinále Takaharu Furukawu z Japonska 7-3 sety.