Fungujem Istanbulská etapa Dňa žien sa bude konať 3. júla

Bežím istanbulský deň žien, fáza sa bude konať v júli

IMM usporiada v sobotu 3. júla o 09.00 h „Im Running Istanbul Women's Day Stage“, ktorý bol odložený z dôvodu pandemických opatrení. Športovci sa rozbehnú, aby prelomili rodové stereotypy na zmysluplnej trati so symbolickými bodmi, kde ženy zanechali svoju stopu v histórii.

Preteky „Bežím Istanbul“ organizované SPOR İSTANBUL, dcérskou spoločnosťou Istanbul Metropolitan Municipality (IMM), pokračujú tam, kde skončili po uvoľnení epidemických opatrení. „Riadim Istanbulský deň žien“, ktorý bol pre pandémiu odložený, sa bude konať v sobotu 3. KadıköyBude sa konať v . Séria Bežím Istanbul, ktorá bola organizovaná s cieľom zvýšiť počet účastníkov cestných pretekov a ponúknuť účastníkom cestných pretekov alternatívne a sériové preteky, tentoraz spojí tých, ktorí chcú narúšať rodové stereotypy.

Šport, ktorý posilňuje pocit spoločného konania a odmieta diskrimináciu, tentoraz spojí tých, ktorí chcú upozorniť na rodovú nerovnosť. Bežím Istanbul Women's Day Stage sa pobeží na veľmi zmysluplnej trati s cieľom zvýšiť počet športujúcich žien a zviditeľniť ženy. Kadıköy10 km trasa, ktorá začína od Knižnice histórie a literatúry v r, bude zahŕňať 8 rôznych zastávok, na ktorých ženy menia spoločenský život. Fyzického behu sa zúčastní 500 športovcov.

VIRTUÁLNY BEH

Virtuálne bežecké podujatie Bežím Istanbul Women's Day Stage sa bude konať 1. – 2. – 3. júla. Športovci, ktorí si stiahnu aplikáciu Svetre do svojich telefónov, sa podelia o vzrušenie z ženskej dennej etapy Bežím Istanbul tým, že zabehnú 5 km a 10 km kdekoľvek chcú, na trati, ktorú si zvolia.

DISTRIBÚCIA SÚPRAV

Distribúcia závodných súprav; Vo štvrtok 1. júla medzi 10.00 – 17.00 na Generálnom riaditeľstve SPOR ISTANBUL, v piatok 2. júla medzi 10.00 – 19.00 hod. Kadıköy Bude sa konať pred Haldun Taner Stage.

PLÁN ZÁVODOV

• Začiatok: 09.00:XNUMX
  • Slávnostné odovzdávanie cien: 10.15

VEDIEM KURZ DŇA ŽIEN ISTANBUL

Zastávky Etapy Dňa žien boli vybrané z miest, kde ženy zanechali v meste svoju stopu. Vybranými bodmi boli miesta, kde ženy pretvárali spoločenský život.

1- Knižnica histórie, literatúry a umenia

Bežím Istanbulská etapa Dňa žien sa tento rok začne z Knižnice histórie, umenia a literatúry. Na tomto mieste sa zhromaždia bežci, aby bežali na historickej trase.

2- cukráreň Baylan

Medzi štamgastov cukrárne, ktorá bola kedysi rušným miestom literárnych postáv z Istanbulu, patrili spisovateľky ako Leyla Erbil, Tomris Uyar a Sevim Burak, známa aj ako „Baylancılar Movement“.

3- Divadlo Apollo

Afife Jale, ktorá v roku 1920 nahradila Elize Binemeciyan vo svojej hre „Patches“, sa napriek všetkým prekážkam naďalej zúčastňovala rôznych hier. Aj keď moslimské turecké ženy mali na konci podujatí zakázané vystupovať na pódiu, Afife Jale sa stala symbolom odvahy.

4- Fialové miesto

Tvárou v tvár rastúcemu násiliu páchanému na ženách je Purple Place, iniciované organizáciou Women's Defense Network, častou destináciou pre ženy, ktoré hľadajú spôsoby, ako prejaviť solidaritu, spoločne sa učiť a vyrovnať sa s mužským násilím bez toho, aby zanechali zábavné aktivity.