Vyhlásení pretekári Európskeho pohára v hádzanej

Vyhlásili sa európski pohári v hádzanej

Tímy, s ktorými sa Izmir Metropolitan Belediyespor stretne v hádzanej o európsky pohár, boli oznámené. Majster Tureckého pohára v hádzanej mužov sa v európskom pohári EHF stretol s českým tímom HCB Karvina, v 2. kole Európskeho pohára EHF sa v hádzanej žien predstavil grécky tím AESH Pylea. Prvé zápasy sa hrajú 16.-17. októbra.

Súperi Izmiru Metropolitan Belediyespor o európsky pohár, ktorý v Izmire získal prvý turecký pohár v histórii hádzanej mužov a ktorý si zahral finále Tureckého pohára u žien, získali právo zúčastniť sa európskeho pohára na oboch frontoch. Majster Tureckého pohára sa v európskom pohári EHF stretol s českým tímom HCB Karvina. Prvé etapy sa budú hrať 16.-17. októbra, odveta sa bude hrať 23.-24. októbra. Hádzaná žien sa predstaví v 2. kole Európskeho pohára EHF a grécky tím sa stretne s AESH Pylea. Zápasy žien sa budú hrať v rovnakých termínoch.

Starosta mesta Izmir Metropolitan Tunç SoyerPrezident klubu Ersan Odaman zdôraznil, že napredujú v súlade s poslaním urobiť z İzmir „športové mesto“, povedal: „Pletieme silný športový reťazec z novej misie, obrovských medzinárodných organizácií a spojení športových úspechov. Na každý úspech, ktorý dosiahneme, sa pozeráme ako na zvestovateľa toho ďalšieho. Teraz je čas korunovať úspechy mužov a žien v hádzanej víťazstvami v Európe.“